Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Impel wciąż bez trenera, Świderek się nie zdecyduje

Impel wciąż bez trenera, Świderek się nie zdecyduje

fot. archiwum

Po zwolnieniu Rafała Błaszczyka z funkcji pierwszego trenera Impelu siatkarki z Wrocławia cały czas trenują pod okiem Marka Solarewicza. Trenerem zespołu z Dolnego Śląska nie zostanie były już selekcjoner reprezentacji Polski, Alojzy Świderek.

Miejsce na ławce trenerskiej po zwolnionym Rafale Błaszczyku wciąż pozostaje puste. Zespół prowadzi dotychczasowy drugi szkoleniowiec Impelu, Marek Solarewicz i wygląda na to, że taki stan rzeczy może jeszcze jakiś czas potrwać. Okazuje się bowiem, że nie jest tak łatwo znaleźć szkoleniowca z nazwiskiem, który chciałby objąć wrocławski zespół.

Prezes klubu, Jacek Grabowski, nie ukrywa, że jednym z kandydatów na objęcie tego stanowiska jest były trener Trefla Sopot, Jerzy Matlak. Sam szkoleniowiec wcale jednak nie kwapi się do przeprowadzki na Dolny Śląsk. Może się okazać, że Matlak pojawi się na ławce trenerskiej, ale… jednego z zespołów I ligi. – Wciąż rozmowy z kandydatami na nowego szkoleniowca trwają. Potwierdzam, że rozmawiamy z trenerem Matlakiem, ale też z kilkoma innymi osobami. Nie jestem w stanie przewidzieć, kiedy i z kim podpiszemy kontrakt. Może to się stać wkrótce, a może dopiero po Nowym Roku – mówi prezes Impelu Wrocław.

Wiadomo już, że wrocławskiego zespołu nie obejmie Alojzy Świderek, który kilka dni temu stracił pracę selekcjonera reprezentacji Polski. Trener Świderek był kilkanaście dni temu we Wrocławiu i obserwował trening wrocławskich zawodniczek. – To prawda, że trener Świderek niedawno był na naszych zajęciach – potwierdza Jacek Grabowski. – Niestety, nie będzie pracował w naszym klubie. Oczywiście, że chcielibyśmy go zatrudnić. Problem w tym, że usłyszałem od Alojzego Świderka wyraźnie: „Po odejściu z reprezentacji nie będę zainteresowany pracą w klubie”. W środowisku siatkarskim znamy się bardzo dobrze i o pewnych rzeczach wiemy wcześniej niż kibice. Tak też było z informacją o odejściu trenera Świderka z kadry. Dlatego już wcześniej sondowałem możliwość zatrudnienia go we Wrocławiu – zaznacza. Świderek rozwiewa wszelkie wątpliwości. – Rozmawiałem z Impelem, byliśmy w kontakcie. Przyznaję jednak otwarcie, że na teraz nie biorę pod uwagę opcji wrocławskiej. Mam dość istotny problem rodzinny, w kwestii zdrowotnej. W związku z tym do końca maja na pewno będę związany z Warszawą – powiedział otwarcie w rozmowie ze „Słowem Sportowym”.Wygląda na to, że wrocławscy działacze będą skazani na trenera z zagranicy. Z pewnością nie będzie to rozwiązanie idealne ani tanie. Być może jednak prezes Jacek Grabowski jeszcze trochę poczeka – a nuż ktoś straci pracę…

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved