Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Top Volley: Porażka Muszynianki w pierwszym meczu

Top Volley: Porażka Muszynianki w pierwszym meczu

W międzynarodowym turnieju Top Volley rozgrywanym w Bazylei Muszynianka Muszyna gładko przegrała z francuską ekipą RC Cannes 0:3. Drużyna z południa Francji odniosła drugie zwycięstwo i zapewniła sobie awans do półfinału z pierwszego miejsca.

Mecz rozpoczął się po myśli francuskiej ekipy, która na samym początku objęła prowadzenie 6:1 po zagrywkach Brankicy Mihajlović. Polska drużyna miała problemy ze skończeniem ataków z pierwszego tempa, popełniała błędy własne i źle przyjmowała zagrywkę. Na pierwszej przerwie technicznej zawodniczki z Cannes prowadziły 8:2, dalsza część seta przebiegała pod wyraźne dyktando drużyny francuskiej. Po asie serwisowym Kozłowej było 14:6 dla drużyna z południa Francji i o drugą przerwę na żądanie poprosił trener Bogdan Serwiński. Dla RC Cannes mecz z polską ekipą był drugim spotkaniem w tym turnieju, a przewaga i swoboda z jaką grała francuska ekipa nie podlegała żadnej dyskusji. W końcówce seta drużyna z Cannes prowadziła 23:12, nieco się rozluźniła i straciła kilka punktów z rzędu. Ostatecznie francuski zespół zakończył tę odsłonę zwycięstwem 25:17.

Druga odsłona spotkania na początku ułożyła się pomyśli ekipy znad Popradu, „mineralne" objęły prowadzenie 5:2 po dwóch asach serwisowych, najpierw Kingi Kasprzak, a potem Agnieszki Bednarek-Kaszy. Potem po raz kolejny do głosu doszły siatkarki z Cannes, które na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:7. Polska ekipa nie dawała za wygraną i po kilku dobrych akcjach w ataku Agnieszki Bednarek-Kaszy objęła prowadzenie 12:10. W tym okresie gry Muszynianka dobrze zagrała w polu zagrywki i w bloku i utrudniła grę francuskiej drużynie. Po punktowym bloku Eleonory Dziękiewicz było 18:14 i od tego momentu swoje akcje z pierwszego tempa kończyła Brankica Mihajlović i była nie do zatrzymania przez siatkarki z Muszyny. Siatkarki Muszynianki, podobnie jak miało to miejsce w pierwszym secie, popełniały błędy własne i błędy te zadecydowały o porażce w drugiej partii.

W ostatnim trzecim secie spotkania zawodniczki z Muszyny dzielnie walczyły tylko do stanu 13:9, a prym w ich szeregach wiodła Popović, która skutecznie atakowała i zdobywała cenne punkty. Od stanu 13:11 gra Muszynianki całkowicie uległa załamaniu i pełną kontrolę wydarzeń na boisku przejęła francuska ekipa. Na drugiej przerwie technicznej było 16:14 dla ekipy z Lazurowego Wybrzeża, a mocne zagrywki Brankicy Mihajlović sprawiły wiele kłopotów podopiecznym trenera Serwińskiego. W końcówce seta dominacja RC Cannes nie podlegała żadnej dyskusji, a skuteczny ataki Freyi Albrecht zapewnił liderowi francuskiej PRO A końcowe zwycięstwo 3:0 i pierwsze miejsce w grupie. Muszynianka w dniu jutrzejszym zagra z Galatasaray Stambuł i mecz ten zadecyduje, która z tych drużyn zajmie drugie miejsce w grupie.

Muszynianka Muszyna – RC Cannes 0:3
(17:25, 22:25, 18:25)

Składy drużyn:
Muszynianka: Bednarek-Kasza, Popović, Kasprzak, Serena, Dziękiewicz, Werblińska, Maj (libero) oraz Anioł, Dziękiewicz, Jagieło, Rousseaux i Sieradzan
Cannes: Kozłowa, Antonijević, Mihajlović, Ravva, Rasić, Centoni, Arcangeli (libero) oraz Albrecht, Van den Vijver, Peron i Markiewicz