Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Świąteczna wygrana Evergrande

Świąteczna wygrana Evergrande

fot. archiwum

Gładką wygraną w trzech setach zakończył się pojedynek Evergrande z Guohua Life Szanghaj. Dzięki zwycięstwu ekipa Polski umocniła się na drugiej pozycji w pierwszej grupie i do lidera wciąż traci tylko dwa punkty.

Podczas gdy w Polsce świętowaliśmy Boże Narodzenie, Katarzyna Skowrońska-Dolata wraz ze swoją ekipą Evergrande rozegrała kolejny mecz w ramach chińskiej ligi. Ekipa Polki zmierzyła się z piątym w tabeli Guohua Life Szanghaj. Zdecydowanym faworytem tego spotkania były obrończynie tytułu, które w pierwszym secie wręcz zmiotły rywalki z parkietu, wygrywając 25:10. Druga odsłona meczu rozpoczęła się od prowadzenia ekipy z Szanghaju 4:0. Skowrońska i koleżanki szybko jednak zaczęły odrabiać straty i po błędzie rozgrywającej rywalek wyszły na prowadzenie 13:12. Od tego momentu trwała wyrównana walka. Po błędzie Skowrońskiej-Dolaty rywalki wyszły na prowadzenie 23:22, jednak wtedy punkt zdobyła znakomicie spisująca się w tym meczu Carolina Costagrande, a w kolejnych dwóch akcjach nie do zatrzymania była Zhou Yuan, dzięki czemu Evergrande wygrało i w tej odsłonie 25:23. W kolejnym secie drużyna Polki nie pozwoliła rywalkom na dobry start, szybko zdobywając kilkupunktową przewagę (4:1), którą w dalszej części seta powiększała. Na skrzydłach nie do zatrzymania były Skowrońska i Costagrande. To głównie dzięki ich skuteczności Evergrande pewnie zmierzało do wygranej. W końcówce rywalki co prawda zdołały odrobić część strat (21:23), jednak po ataku Skowrońskiej jej ekipa miała pierwsza piłkę meczową. W ostatniej akcji meczu Chen Yina zaatakowała w aut, dzięki czemu Evergrande zwyciężyło 25:17 i 3:0 w całym meczu.

Katarzyna Skowrońska-Dolata ponownie rozegrała całe spotkanie. W całym meczu zdobyła 10 punktów, z czego 9 atakiem (36% skuteczności). Dodatkowo jeden punkt Polka dołożyła po udanym bloku.

Już po raz kolejny najlepiej punktującą zawodniczką ekipy mistrzyń Chin została Carolina Costagrande, która tym razem zapisała na swoim koncie 25 punktów (z czego 22 w ataku, przy niemal 70% skuteczności).Evergrande Guangzhou – Guohua Life Szanghaj 3:0
(25:10, 25:23, 25:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved