Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Reprezentacja Polski z nowym trenerem

Reprezentacja Polski z nowym trenerem

fot. archiwum

Chociaż ostatnie wyniki reprezentacji Polski kobiet nie zachwycają, wydawało się, że pozycja Alojzego Świderka w kadrze jest niezagrożona. Tym bardziej zaskakującą decyzją jest dymisja szkoleniowca kadry. Kto zajmie jego miejsce?

Alojzy Świderek objął kadrę po Jerzym Matlaku. Od lata 2011 roku, kiedy to szkoleniowiec rozpoczął swoją pracę, Polki wygrały 16 meczów, a przegrały 11. Chociaż zwycięskich meczów był więcej niż porażek, nie przełożyło się to na sukcesy Polek na arenie międzynarodowej. W ubiegłym sezonie kadra nie zdołała wywalczyć kwalifikacji olimpijskiej, ani awansować do turnieju finałowego World Grand Prix.

Koniec roku dla Alojzego Świderka nie należy do najbardziej udanych, bowiem stracił on posadę szkoleniowca reprezentacji kobiet.

Jak nieoficjalnie udało się dowiedzieć Strefie Siatkówki, Polski Związek Piłki Siatkowej rozważa zatrudnienie włoskiego szkoleniowca. Poważną kandydaturą wydaje się być osoba Massimo Barboliniego, który obecnie jest szkoleniowcem Galatasaray oraz kandydatem na selekcjonera reprezentacji Turcji. Łączenie tych dwóch funkcji przez Włocha powoduje konflikty na linii kluby-szkoleniowiec. Jeśli obydwie strony nie dojdą do porozumienia, objęcie posady przez Barboliniego będzie bardzo prawdopodobne. Na trenerskiej giełdzie pojawiło się również nazwisko byłego trenera Trefla Sopot, Alessandro Chiappiniego, który obecnie jest trenerem Azerrailu Baku.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved