Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Prezes PZPS chce zatrudnić Polaka, ale większe szanse ma Włoch

Prezes PZPS chce zatrudnić Polaka, ale większe szanse ma Włoch

fot. archiwum

- Jeśli trenerzy na całym świecie usłyszą, że mamy miejsce, sami będą się zgłaszać. Mamy naprawdę wielką markę, mogą przyjść do nas najwięksi fachowcy - mówi prezes PZPS Mirosław Przedpełski po zwolnieniu z funkcji trenera kadry kobiet Alojzego Świderka.

Dziś światło dzienne ujrzała informacja, że Alojzy Świderek został zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski kobiet. Decyzja zapadła tuż przed świętami i miała być zachowana w tajemnicy aż do końca roku. Któryś z działaczy jednak nie wytrzymał i dziś te informację podał Dziennik Łódzki, a za nim wszystkie pozostałe media. – Cenię Alka jako trenera, ale w Polsce, zwłaszcza w pracy z kobietami, potrzebne jest coś więcej – stwierdził na łamach sport.pl Mirosław Przedpełski.

Wydział Szkolenia PZPS negatywnie ocenił dotychczasową pracę Świderka, działaczy nie przekonała również wizja pracy z kadrą, jaką przedstawił selekcjoner. Decyzja z pewnością była zaskoczeniem dla samego zainteresowanego, ale również dla całego środowiska siatkarskiego.

Co ta informacja oznacza dla reprezentacji? Ciężko stwierdzić już teraz, bo wiele spraw jest uzależnionych od tego, kim będzie następca Alojzego Świderka. Na początku z pewnością zapanuje bałagan i z nim jako pierwszym będzie musiał zmierzyć się nowy selekcjoner. 

Nie ustają spekulacje, kto będzie następcą Alojzego Świderka. Pojawiają się nazwiska włoskich szkoleniowców: Barboliniego, Chiappiniego i Cukkariniego. Prezes Mirosław Przedpełski zapewnia, że jest zwolennikiem opcji polskiej, ale nie jest pewny, czy znajdzie odpowiedniego kandydata. – Ja chciałbym oczywiście, by selekcjonerem był Polak, ale nie wiem, czy mamy takiego trenera, który spełniłby wszystkie oczekiwania – mówi prezes, asekurując się od razu i przewidując, że z jego zdaniem niekoniecznie wszyscy w PZPS będą się liczyć…

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved