Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Marcos Kwiek nadal szkoleniowcem Dominikany

Marcos Kwiek nadal szkoleniowcem Dominikany

fot. archiwum

Dominikańska Federacja Piłki Siatkowej ogłosiła przedłużenie kontraktu z Marcosem Kwiekiem. Brazylijczyk ma prowadzić żeńską reprezentację Dominikany aż do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Marcos Kwiek został pierwszym trenerem reprezentacji Dominikany w 2008 roku. Od tego czasu doprowadził siatkarki z Karaibów do kilku kontynentalnych sukcesów oraz przyzwoitej, ósmej pozycji w światowym rankingu. Pod jego wodzą Dominikana po raz pierwszy w historii zdobyła złoty medal na mistrzostwach strefy NORCECA (2009) oraz stanęła na najniższym stopniu podium w Pucharze Wielkich Mistrzyń, co stanowi najlepszy wynik siatkarek z tego kraju w rozgrywkach pod egidą FIVB. W 2010 roku drużyna prowadzona przez Kwieka okazała się najlepsza na Igrzyskach Ameryki Środkowej i Karaibów, a także wywalczyła złoto Pan American Cup. Rok później zdobyła srebrne krążki na mistrzostwach kontynentalnych oraz w Pan American Cup. W 2012 roku Dominikanki wywalczyły kwalifikację olimpijską. Jednak w Londynie nie osiągnęły żadnego znaczącego sukcesu. Co prawda wyszły z grupy, lecz w ćwierćfinale przegrały ze Stanami Zjednoczonymi 0:3.

Siatkarscy działacze z Dominikany nie kryli satysfakcji z przedłużenia umowy z brazylijskim szkoleniowcem. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że doszliśmy do porozumienia z Marcosem Kwiekiem. Będzie on trenerem naszej drużyny narodowej przez kolejne cztery lata – powiedział Cristobal Marte Hoffiz. – Marcos wykonał znakomitą pracę z dziewczynami. Jesteśmy przekonani, że jest on w stanie poprowadzić naszą kadrę do wyższych celów – dodał.

Zadowolenia z dalszej pracy z siatkarkami z Karaibów nie krył również sam Kwiek. – Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z kontynuowania pracy z reprezentacją Dominikany. Chciałbym wyrazić wdzięczność za zaufanie jakim mnie obdarzono – powiedział po podpisaniu nowego kontraktu  Brazylijczyk. – Głównym naszym celem będzie walka na igrzyskach w Rio de Janeiro oraz dalsze wspinanie się w górę światowego rankingu – dodał, ale jednocześnie zaznaczył, że potencjał, który tkwi w drużynie z Dominikany, pozwala na postawienie drużynie wysokiej poprzeczki. – Mamy bardzo utalentowaną grupę starszych zawodniczek oraz wiele ciekawych siatkarek młodego pokolenia, więc widzę świetlaną przyszłość przed tym zespołem. Dlatego do realizacji naszych celów podchodzę bardzo optymistycznie. Byłoby wspaniale poprowadzić tę drużynę do igrzysk w moim kraju. Zrobię wszystko, aby osiągnąć ten cel – zakończył Kwiek. 

źródło: fivb.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved