Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Kadeci przed kwalifikacjami do ME

Kadeci przed kwalifikacjami do ME

fot. archiwum

Początek 2013 roku będzie bardzo ważny dla reprezentacji Polski kadetów. Od 3 do 7 stycznia zagrają w eliminacjach do mistrzostw Europy. Dzisiaj podopieczni trenera Wiesława Czai rozpoczęli zgrupowanie w Spale.

Reprezentacja Polski kadetów ma za sobą dwa udane sprawdziany. W listopadzie biało-czerwoni zwyciężyli w rozgrywanym w Ostrowcu Świętokrzyskim Turnieju 4 Narodów. Młodzi siatkarze pokonali swoich rówieśników z Czech, Rosji oraz kolegów z SMS-u Spała, którzy w ostatniej chwili zastąpili w turnieju Serbię.

– To był dla nas bardzo udany sprawdzian. Nasze zwycięskie spotkanie z Rosją mogłoby być ozdobą wielu zawodów w tej kategorii wiekowej – mówił po turnieju trener kadetów Wiesław Czaja. – Z tą drużyną jestem od wakacji i jeszcze tak dobrze nie grała jak w spotkaniu z Rosją. Oczywiście nie zakładamy innego wariantu niż wywalczenie awansu do mistrzostw Europy.

18 grudnia młodzi zawodnicy wyjechali na sparingi do Austrii. Biało-czerwoni okazali się znacznie lepsi od Austriaków i wygrali trzy spotkania. Na Święta Bożego Narodzenia dostali wolne, ale dzisiaj spotkali się już na zgrupowaniu w Spale. Na turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy wyjadą 2 stycznia. Eliminacje zostaną rozegrane w słowackiej Nitrze, gdzie w dniach 3-7.01, w grupie C Polacy zmierzą się z Bułgarią, Słowacją, Izraelem, Portugalią i Anglią.

Do mistrzostw Europy z turnieju w Nitrze awansują dwa zespoły. Turniej kwalifikacyjny na Słowacji to jedyna szansa polskich zawodników na wywalczenie awansu do mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w dniach 10-22.04.2013 w Serbii.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved