Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Mateusz Bogus: Walczymy zawsze o najwyższe cele

Mateusz Bogus: Walczymy zawsze o najwyższe cele

fot. archiwum

Pomimo dwóch niekorzystnych rozstrzygnięć tuż przed przerwą świąteczną, siatkarze PGE Skry Bełchatów mogą być zadowoleni z dotychczasowych rezultatów w Młodej Lidze. Jedną z wiodących postaci tego zespołu jest środkowy Mateusz Bogus.

Mateusz, czy mógłbyś przybliżyć nieco swoją dotychczasową karierę czytelnikom Strefy Siatkówki? Jak długo trwa twoja przygoda z siatkówką?

Mateusz Bogus: – Swoją siatkarską przygodę rozpocząłem w trzeciej klasie gimnazjum, kiedy udałem się na trening do trenera Dariusza Fitasa, który w tamtym czasie trenował kadetów wieluńskiego Siatkarza. Spodobało mi się i postanowiłem, że spróbuję swoich sił w tej dyscyplinie. Po roku spędzonym w Siatkarzu Wieluń trafiłem do Skry Bełchatów, w której gram do dziś.

Ze statystyk wynika, że trener bardzo rzadko pozostawiał cię w kwadracie dla rezerwowych, zagrałeś już w 43 setach w tym sezonie. Czy odczuwasz zmęczenie siatkówką? Jak sobie z tym radzisz?– Pozostaje mi się jedynie cieszyć z takiego obrotu spraw. Dla młodego zawodnika najważniejsze jest, aby jak najwięcej czasu spędzać na boisku i nabierać jak najwięcej doświadczenia, a nie ma nic lepszego niż gra w meczu.

Czy ty i twoja drużyna wypełniliście dotychczasowe założenia przedsezonowe? Jak wyglądają plany na dalszą część sezonu?

– Szczerze mówiąc, nie mieliśmy przed sezonem postawionych żadnych konkretnych założeń. Oczywiście, walczymy zawsze o najwyższe cele, o to, aby wyjść zwycięsko z każdego pojedynku i o to, aby na koniec sezonu zająć jak najwyższe miejsce w lidze.

Pomimo tego, że twoja drużyna ma nad zespołem z Bydgoszczy sporą przewagę punktową, to w tym sezonie już dwukrotnie mu ulegliście. Czym tłumaczyłbyś taki stan rzeczy?

– W pierwszym pojedynku w Bydgoszczy borykaliśmy się ze sporymi kłopotami kadrowymi. Był to początek sezonu, część chłopaków miała problemy zdrowotne, a w dodatku nie byliśmy w pełni zgrani z nowymi zawodnikami, którzy dołączyli do drużyny. Natomiast drugie spotkanie jak najbardziej powinniśmy rozstrzygnąć na naszą korzyść. Zabrakło jednak maksymalnej koncentracji w naszej grze i to odwróciło się przeciwko nam.

Jesteś jednym z najlepiej blokujących zawodników w całej Młodej Lidze. Jest to nie lada sztuka, bowiem konkurencja jest duża. Czemu zawdzięczasz tak dobre rezultaty na tym polu?

– Jest to zasługa całej drużyny oraz trenerów, którzy udzielają w trakcie meczu wielu cennych rad i wskazówek. Jednak największa zasługa leży po stronie kolegów z boiska, którzy dobrze zagrywają, a przez to gra w bloku staje się łatwiejsza i można punktować tym elementem.

Czy miałeś okazję trenować z pierwszym zespołem Skry Bełchatów? Jeśli tak, to jak przebiegała współpraca z trenerem oraz zawodnikami?

– Owszem, miałem okazję trenować z zawodnikami pierwszego zespołu Skry. Współpraca z trenerem oraz zawodnikami przebiegała bardzo pomyślnie. Wszyscy udzielali bardzo cennych i konkretnych rad, jednak trudno, aby było inaczej, gdy trenuje się z takimi zawodnikami jak Daniel Pliński czy Michał Winiarski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved