Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Bela Hobor kończy sędziowską karierę

Bela Hobor kończy sędziowską karierę

fot. CEV

Jeden z najbardziej doświadczonych i szanowanych sędziów międzynarodowych, Węgier Bela Hobor, zakończył swoją przygodę z sędziowaniem. Hobor, który parę dni temu skończył 55. rok życia, sędziuje od 35 lat, a na szczeblu międzynarodowym - od 26 lat.

Kto z kibiców siatkówki nie kojarzy Węgra z charakterystycznymi wąsami? Po 35 latach przyszedł czas, w którym Bela Hobor ze względu na wiek (skończone 55 lat) musiał powiedzieć stop sędziowaniu. Ostatnim prowadzonym przez niego meczem było sobotnie spotkanie w lidze środkowoeuropejskiej pomiędzy Chemes Humenne i AICH/DOB Posojilnica. By uczcić zakończenie tak pięknej i bogatej kariery, na meczu pojawiło się sporo specjalnych gości m.in. Laszlo Herpai, członek Komisji FIVB ds. Zasad Rozgrywek, prezes Węgierskiego Związku Sędziowskiego i jednocześnie prezes podobnego organu w ramach MEVZA, Stefan Hank, specjalny delegat CEV, Igor Porvaznik, sędzia międzynarodowy i jednocześnie przewodniczący Słowackiego Związku Sędziów Siatkarskich oraz władze miejscowego klubu (Humenne).

Podczas swojej długiej kariery Węgier sędziował 901 międzynarodowych spotkań, brał udział w czterech edycjach igrzysk olimpijskich, przy czym w trzech – w Sydney, Pekinie i Londynie – przyszło mu sędziować finał. Co więcej, sędziował około 1000 spotkań we własnym kraju, około 300 w pucharach europejskich i blisko 600 w rozgrywkach międzypaństwowych. Sędziował w każdej edycji Ligi Światowej, od kiedy tylko w 1990 roku powołano te rozgrywki do życia, biorąc udział w sumie w 142 meczach, w tym w 57 w turniejach finałowych.

źródło: cev.lu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved