Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bartosz Kurek nie zagra w najbliższym czasie

Bartosz Kurek nie zagra w najbliższym czasie

fot. archiwum

Bartosz Kurek przed rozpoczęciem tego sezonu był typowany na jedną z gwiazd rosyjskiej Superligi. Kontuzja odniesiona na początku października wyłączyła go jednak z gry i wciąż nie wiadomo, kiedy wróci on na boisko.

Przygoda Bartosza Kurka z rosyjską Superligą trwała wyjątkowo krótko, bowiem już w drugiej kolejce rozgrywek został on wyeliminowany z gry przez skręconą kostkę. Kontuzji tej nabawił się podczas pierwszego seta wyjazdowego spotkania z Iskrą Odińcowo, kiedy to po wyskoku do bloku nieszczęśliwie upadł on na nogę atakującego Gavina Schmitta. Początkowo mówiło się, że uraz ten nie jest poważny i już po paru tygodniach polski przyjmujący powinien być gotowy do powrotu na parkiet. Kolejne komunikaty nie przynosiły żadnych konkretnych informacji, jednak Bartosz wciąż nie był obecny nawet w szerokim składzie Dynama. Sytuacja ta uległa zmianie dopiero pod koniec listopada, kiedy to Polak pojawił się na placu gry podczas spotkania Ligi Mistrzów z PGE Skrą Bełchatów. Wówczas wydawało się, że wszystko jest już na dobrej drodze i w najbliższym czasie Kurek wróci do prezentowanej wcześniej formy. Tak się jednak nie stało i kolejne parę tygodni spędził on w Polsce, gdzie był badany przez lekarzy kadry narodowej. W tym czasie pojawiła się też informacja o szeregu mniejszych urazów, które są powodem dłuższej niedyspozycji przyjmującego Dynama Moskwa.

Niespełna kilka dni temu Bartosz Kurek na jednym z popularnych portali społecznościowych poinformował swoich fanów, że powrócił już do stolicy Rosji i niebawem dołączy do swojego zespołu. Nie znalazł się on jednak w składzie Dynama na rozgrywany aktualnie turniej finałowy Pucharu Rosji, który jest dla wicemistrzów kraju pierwszym poważnym sprawdzianem umiejętności. Po dzisiejszym spotkaniu przeciwko Gubernii Niżny Nowogród, szkoleniowiec ekipy Dynama, Jurij Czerednik, odniósł się do tematu zdrowia polskiego przyjmującego. – Kurek nie przybył do Moskwy przed naszym wylotem do Biełgorodu i bez cienia wątpliwości mogę powiedzieć, że podczas tego turnieju już do nas nie dołączy. Coraz częściej pojawia się jednak pytanie, czy będzie on gotowy na spotkania Ligi Mistrzów przeciwko włoskiemu Trentino. W tej chwili nie mogę być jeszcze w tej kwestii niczego pewien, jednak jego szanse na występ w tych pojedynkach oceniam na co najwyżej jeden do dziesięciu. Bartosz przez trzy miesiące praktycznie nie grał i wiele będzie zależało również od szczęścia – powiedział.

Pierwsze spotkanie przeciwko jednej z najlepszych drużyn klubowych świata Rosjanie zagrają dokładnie 15 stycznia, a więc brak Bartosza Kurka w składzie Dynama do tego czasu może być dla polskich kibiców kolejną niepokojącą wiadomością. Nie pozostało im już jednak nic innego, aniżeli spokojnie czekać na rozwiązanie całej tej przedłużającej się sytuacji.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved