Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Janusz: Cały czas czegoś brakuje

Marcin Janusz: Cały czas czegoś brakuje

fot. archiwum

Dwunastej porażki w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi doznali siatkarze AZS Częstochowa. - Cały czas nie potrafimy odczarować naszej hali - zauważa rozgrywający częstochowian, Marcin Janusz. - Idziemy do przodu, ale cały czas czegoś brakuje.

Częstochowianie nie sprostali tym razem AZS-owi Politechnice Warszawskiej i przegrali 1:3. Wszechobecne opinie o tym, że ekipa Marka Kardosa zbiera doświadczenie i wciąż potrzebuje czasu, powtarzane są do znudzenia. Rozgrywający częstochowskiego zespołu Marcin Janusz pewnych sytuacji nie zamierza jednak zwalać na karb młodości. – Cały czas nie potrafimy odczarować naszej hali. Szkoda pierwszego seta, gdzie mieliśmy wiele okazji w końcówce na zwycięstwo, ale ich nie wykorzystaliśmy. Znów przytrafiły się nam głupie błędy i to już nie chodzi nawet o to, że jesteśmy za młodzi. Niektóre błędy nawet w naszym wieku nie powinny się już zdarzać – podkreśla rozgrywający młodzieżowej reprezentacji Polski.

18-letni zawodnik wypożyczony z PGE Skry Bełchatów zauważa, że PlusLiga nie wybacza błędów i przestojów w grze, co praktycznie od początku sezonu jest bolączką akademików. – Widać, że gramy coraz lepiej, ale nadal nie potrafimy utrzymać równego poziomu przez cały mecz. Mamy momenty dobrej gry, ale z drugiej strony również i przestoje. Żeby wygrywać w PlusLidze, potrzebne jest granie na równym poziomie. Idziemy do przodu, ale cały czas czegoś brakuje – zauważa Janusz.

Ligowa stawka w coraz szybszym tempie odjeżdża częstochowianom, którzy wyraźnie odstają w tabeli od rywali. O miejscu w rundzie play-off akademicy mogą praktycznie już zapomnieć, choć nadzieja umiera ostatnia. – My nadal wierzymy, że będziemy w stanie to wszystko odwrócić. Nie wszystko już od nas zależy, ale pozostało nam jeszcze kilka spotkań do rundy play-off. Nadal wierzymy, bo nic innego nam nie pozostaje – puentuje rozgrywający częstochowskiej drużyny.źródło: azsczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved