Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Evergrande lepsze od lidera

Evergrande lepsze od lidera

W meczu na szczycie grupy I ligi chińskiej zmierzyły się lider Tianjin oraz drugi w tabeli Evergrande. Po niezwykle zaciętym spotkaniu, górą była ekipa Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, która zwyciężyła po tie-breaku.

Zarówno Evergrande, jak i Tianjin to ekipy liczące się w walce o tytuł mistrzowski. Nie dziwi zatem, że spotkanie dostarczyło tak wielu emocji.

Już pierwsza odsłona pokazała, że spotkanie nie będzie łatwe dla drużyn. Przez bardzo długi okres gry żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć na więcej niż dwa punkty (10:10). Dzięki silnej zagrywce i problemom w obronie ekipy Evegrande, przeciwniczki jako pierwsze zdołały odskoczyć na kilka punktów. W efekcie na drugą przerwę techniczną ekipy schodziły z czteropunktowym prowadzeniem Tianjin. Po powrocie na boisko ekipa Skowrońskiej, dzięki skutecznej grze blokiem oraz trudnym zagrywkom Caroliny Costagrande, zdołała odrobić straty (18:19). Końcówka należała już do zawodniczek Tianjin, które pewnie wygrały 25:20.

Jeny Lang Ping zdecydowała, że drugą partię w miejsce Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty rozpocznie Kimberly Glass. Początek tej odsłony był dla zawodniczek Evergrande znacznie lepszy niż początek poprzedniego seta i już na początku zbudowały minimalną przewagę (8:6 na pierwszej przerwie technicznej). Po powrocie na boisko rywalki zdołały odrobić straty (15:16) i od tego momentu trwała walka punkt na punkt. Koniówka należała jednak do drużyny Polki (25:22).

Trzecia partia rozpoczęła się nie najlepiej dla obrończyń tytułu mistrzowskiego, które już na pierwszej przerwie technicznej przegrywały 4:8. Przez większą część seta rywalki utrzymywały czteropunktową przewagę i dopiero w końcówce ekipa Skowrońskiej zdołała odrobić część strat. Nie wystarczyło to jednak na wygranie partii, która padła łupem Tianjin 25:23.

Siatkarki Evergrande, jeśli chciały pozostać w grze, nie mogły sobie pozwolić na porażkę w kolejnym secie. Już na początku partii wręcz znokautowały rywalki, prowadząc na pierwszej przerwie technicznej 8:1. Podłamane siatkarki Tianjin nie były w stanie przeciwstawić się, a znakomicie spisujące się Costagrande i Skowrońska doprowadziły swoją ekipę do wysokiej wygranej, 25:18.

Decydujący set rozpoczął się od kontynuacji dobrej gry Skowrońskiej i Costagrande. To głównie dzięki nim Evergrande wyszło na prowadzenie 4:2. Rywalki starały się utrzymać dystans do ekipy Evergrande, ale to po ataku Skowrońskiej ekipy zmieniały strony przy prowadzeniu gospodyń 8:7. Kiedy na tablicy pojawił się wynik 12:12, wydawało się, że o wygranej zdecyduje walka na przewagi. Wtedy jednak siatkarki Tianjin popełniły dwa błędy, a Costagrande popisała się skutecznym atakiem, kończąc partię, a tym samym cały mecz.

Katarzyna Skowrońska-Dolata rozpoczęła mecz w wyjściowej szóstce, jednak nie rozegrała całego spotkania. Łącznie polska atakująca zapisała na swoim koncie 13 punktów, wszystkie po udanych atakach (na 38 prób). Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Zhou Yuan (21).

Pomimo wygranej, ekipa Evergrande nadal zajmuje drugie miejsce w grupie I, tracąc do liderującego Tianjin dwa punkty.

Evergrande Guangzhou – Tianjin 3:2
(20:25, 25:23, 23:25, 25:18, 15:13)