Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Sylwia Pycia: To dla nas wielki prezent

Sylwia Pycia: To dla nas wielki prezent

fot. archiwum

- Muszę przyznać, że dzisiaj był to chyba mecz Magdalena Piątek kontra Impel Wrocław - przyznała na pomeczowej konferencji prasowej kapitan Budowlanych, Sylwia Pycia. Łodzianki rok 2012 zakończyły cenną wygraną 3:2 nad Impelem.

Trener łodzianek nie krył radości z wygranej, która powiększyła dystans punktowy dzielący drużynę Budowlanych Łódź od dolnej części tabeli. – Cieszymy się, że udało nam się wygrać to spotkanie na koniec roku. To jest dla nas najważniejsze. Maciej Kosmol podkreślił również, że ten mecz nie był idealny w wykonaniu jego podopiecznych. – Oczywiście nie ustrzegliśmy się błędów, ale dzisiaj nie będę się tym zajmował, wrócę do tego już po świętach – zakończył szkoleniowiec gospodyń.

Także kapitan łódzkiego zespołu, Sylwia Pycia, zauważyła jak cenne było to zwycięstwo odniesione tuż przed przerwą w rozgrywkach ORLEN Ligi. – Przed świętami to dla nas wielki prezent. Muszę przyznać, że dzisiaj był to chyba mecz Magdalena Piątek kontra Impel Wrocław. Wyrazy olbrzymiego szacunku dla Magdy za to, że udźwignęła ten ciężar. Wydaje mi się, że dzisiaj tylko dzięki jej skutecznej, dobrej grze udało nam się zwyciężyć – doceniła rolę atakującej swojej ekipy środkowa Budowlanych. – Teraz trochę odpoczynku, zajmiemy się resztą po powrocie ze świąt – dodała.

Marek Solarewicz zwrócił uwagę na ambitną postawę swojej drużyny, jednocześnie usprawiedliwiając mankamenty występujące w grze wrocławianek. – Chciałem podziękować mojemu zespołowi za walkę. Mieliśmy mało czasu, żeby naprawić pewne rzeczy. Niektóre nam się udało, na inne potrzeba jeszcze więcej czasu. Pracujemy dalej i dążymy do określonego celu. Jaki jest to cel? Nasze zawodniczki wiedzą, teraz czekamy na efekty naszej pracy – zakończył szkoleniowiec Impelu.

Kapitan drużyny z Wrocławia, Vesna Djurisić, podziękowała za determinację swojemu zespołowi. – Jestem bardzo dumna z moich koleżanek, z tego jak walczyły. W ostatnich kilku tygodniach mieliśmy wiele zmian w naszej drużynie, ale jesteśmy silne i staramy się dawać z siebie wszystko. W ostatnich meczach poprawiliśmy wiele elementów w naszej grze. Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy grały dużo lepiej. Środkowa przyjezdnych przyznała, iż chciałaby w przyszłości uniknąć konieczności rozgrywania piątego seta. – Przy stanie 2:1 powinniśmy wykorzystywać swoje szanse i nie doprowadzać do piątego seta.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved