Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Sokół wygrał turniej o Puchar Prezydenta Katowic

Sokół wygrał turniej o Puchar Prezydenta Katowic

fot. archiwum

Cztery drugoligowe zespoły spotkały się w piątek i sobotę na turnieju o Puchar Prezydenta Katowic. Najlepiej wypadł zespół Sokoła Katowice, podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego w pokonanym polu zostawiły PLKS Pszczyna, ŁKS Łódź i Pogoń Proszowice.

Turniej rozpoczął się od meczu dwóch drużyn z grupy 2 II ligi kobiet. Zespół z Katowic dość szybko uzyskał kilkupunktową przewagę i kontrolując wynik do końca pierwszego seta, pewnie wygrał do 17. Sokolanki świetnie rozpoczęły również drugą partię, jednak dość szybko zespół PLKS dogonił rywalki. W końcówce swoją wyższość udowodniły jednak katowiczanki, wygrywając do 21. Podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego prowadziły także niemal przez całą trzecią partię, a przy stanie 24:20 miały piłkę setową. Wówczas dość niespodziewanie pozwoliły się dogonić i w końcówce wypuściły zwycięstwo z rąk. W drugim spotkaniu tego dnia PLKS Pszczyna zmierzył się z najmłodszym zespołem w turnieju, Pogonią Proszowice. Po wygraniu pierwszego seta do 19 pszczynianki pozwoliły sobie na chwilę dekoncentracji w drugim secie, jednak w końcówce, podobnie jak w poprzednim meczu, od stanu 21:24 doprowadziły do zwycięstwa. W trzeciej partii siatkarki Jarosława Bodysa dominowały już niepodzielnie na parkiecie.

W kolejnym meczu do gry wkroczył ŁKS Łódź, który do Katowic dotarł najpóźniej. Łodzianki bez kilku podstawowych zawodniczek bardzo dobrze radziły sobie w meczu z Pogonią Proszowice, pewnie wygrywając dwa pierwsze sety. W trzeciej partii podopieczne wypuściły zwycięstwo z rąk w samej końcówce. Siatkarki ŁKS doskonale rozpoczęły kolejny mecz, w którym ich rywalem był Sokół Katowice. Goście prowadzili już nawet 16:11, jednak sokolanki powoli odrabiały straty i rozstrzygnęły końcówkę seta na swoją korzyść. W dwóch następnych partiach, które były dość wyrównane, Sokół pod koniec odskakiwał rywalkom i zasłużenie wygrał 3:0.

W niedzielę zespoły ŁKS i Pogoni przybyły do hali nieco później, a powodem tego były nocne niepokoje w hotelu, w którym spały oba zespoły. Proszowiczanki straciły w pożarze pod budynkiem swojego busa i miały problem z dotarciem na mecz. Mimo tego postawiły się w meczu z faworyzowanym Sokołem i w drugim secie pokonały rywala do 17. Podrażnione katowiczanki w trzeciej partii nie dały rywalkom już żadnych szans, wygrywając 25:10 i całe spotkanie 2:1. Tym samym Sokół z trzema wygranymi zajął pierwsze miejsce w turnieju. – To na pewno dobry prognostyk, każde zwycięstwo cieszy. Nie przeceniałbym jednak znaczenia tego turnieju, ponieważ widać było że zarówno trener z Łodzi, jak i z Pszczyny ćwiczyli różne warianty gry. Z rozmów z trenerami wiem też, że nie były to ich podstawowe składy, ale wynik oczywiście cieszy – mówił po zakończeniu turnieju trener Sokoła, Krzysztof Zabielny.Takie turnieje organizujemy od trzech lat i po raz pierwszy udało nam się wygrać w swojej hali – dodawał katowicki szkoleniowiec, w którego składzie zagrała po raz pierwszy nowa rozgrywająca Sokoła, Aleksandra Stachowicz.W ostatnim meczu o drugie miejsce w turnieju zmierzyły się zespoły PLKS Pszczyna i ŁKS. Łodzianki dzielnie walczyły w każdym z trzech setów, w trzecim nawet dość długo prowadząc, jednak w końcówkach o wiele lepsze i co ważniejsze – skuteczniejsze były zawodniczki z Pszczyny. Podopieczne trenera Jarosława Bodysa wygrały wszystkie trzy sety i zajęły drugie miejsce w turnieju. Łodziankom przypadło w udziale trzecie miejsce, mimo to trener Michał Cichy był zadowolony z postawy swoich podopiecznych. – To był bardzo potrzebny turniej, szczególnie dla tych zawodniczek, które do tej pory miały mniej okazji na grę w meczach ligowych. Z turnieju jestem zadowolony, podobnie jak z postawy zawodniczek. Biorąc pod uwagę, że nie graliśmy tu w pełnym składzie osobowym, to spisywaliśmy się przyzwoicie. Brakowało trochę spokoju i doświadczenia w końcówkach – przyznał trener ŁKS Commercecon Łódź.

Wyniki turnieju:

piątek 20 grudnia
Sokół Katowice – PLKS Pszczyna 2:1
(25:17, 25:21, 26:28)
PLKS Pszczyna – Pogoń Proszowice 3:0
(25:19, 26:24, 25:16)
Pogoń Proszowice – ŁKS Łódź 1:2
(20:25, 21:25, 25:23)
ŁKS Łódź – Sokół Katowice 0:3
(23:25, 18:25, 22:25)

sobota, 21 grudnia
Pogoń Proszowice – Sokół Katowice 1:2
(21:25, 25:17, 10:25)
PLKS Pszczyna – ŁKS Łódź 3:0
(25:21, 25:22, 25:21)

Klasyfikacja końcowa:

1. Sokół AZS AWF Katowice  3 6 pkt. 7:2
2. PLKS Pszczyna           3 5 pkt. 7:2
3. ŁKS Commercecon Łódź    3 4 pkt. 2:7
4. Pogoń Paleo Proszowice  3 3 pkt. 2:7

Zespoły wystąpiły w następujących składach:

Sokół Katowice: Pawłowska, Kołodziej, Stachowicz, Zajkowska, Hernik, Otlik, Stojek, Zyśk, Staszak-Staszków (libero) i Płodowska (libero)

PLKS Pszczyna: Dyl, Sowińska, Bartlak, Boroń, Madejska, Wardęga, Mitręga, Filip, Pyrek, Osuchowska, Szczygioł i Strządała (libero)

ŁKS Łódź: Rolińska, Lipińska, Pikala, Gruszecka, Witkowska, Bakuła, Żmudzińska (libero), Mielczarek, Kłodzińska, Gajewska i Markiewicz (libero)

Pogoń Proszowice: Mazur, Koperczak, Grabka, Żyła, Szkodny, Pasternak, Zemełka, Skowron, Rydzyńska, Noga, Szumska, Woźniak i Szwajca (libero)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved