Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga: W 14. kolejce w większości lepsi gospodarze

Młoda Liga: W 14. kolejce w większości lepsi gospodarze

fot. archiwum

14. kolejka Młodej Ligi przyniosła drobne przetasowania w tabeli. Aż trzy z pięciu spotkań zakończyły się w szybkich 3 setach, nie przynosząc kibicom większych emocji, a tylko jedno w tie-breaku. W większości meczów też „górą" byli gospodarze.

Młodzi częstochowianie nie mieli najdrobniejszych szans w starciu z rówieśnikami z Gdańska, a w dwóch pierwszych setach zostali przez nich dosłownie zdeklasowani. Siatkarze spod Jasnej Góry zawodzili w zasadzie w każdym elemencie, ale najgorzej radzili sobie w ataku, zazwyczaj nie mogąc przebić się przez szczelny blok gospodarzy. Gdańszczanie dopiero w trzeciej partii pozwolili sobie na chwilę rozluźnienia, dzięki czemu częstochowianie mieli szansę nawiązać z nimi równorzędną walkę. Końcówka jednakże należała do miejscowych, niemal bezbłędnych w ataku, którzy dzięki temu zwycięstwu umocnili się tylko na fotelu wicelidera.

Trefl Gdańsk – Centralna Szkoła PSP AZS Częstochowa 3:0
(25:9, 25:10, 25:20)

Składy zespołów:
Trefl: Sulima (3), Wilkowski (9), M’Baye (6), Jabłoński (9), Stolc (6), Urbanowicz (6), Zaborowski (libero) oraz Behrendt, Zemlik (6) i Osiak (5)
AZS: Kapitański (3), Kotas (4), Gałkowski (5), Hyjek (1), Guc (4), Gębski, Szadkowski (libero) oraz Goldsztajn, Kot (1), Jędraszek (3) i Osiecki
 

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą spalanie, a w tym marszu nie przeszkodzili im tym razem jastrzębianie. W zasadzie nie było takiego elementu siatkarskiej sztuki, w którym nie dominowaliby podopieczni Macieja Zendeła: zdobyli pięć razy więcej „oczek” w bloku niż rywale, mogli poszczycić się niemal dwukrotnie wyższą skutecznością w ataku, posłali im cztery razy więcej asów serwisowych i cztery razy mniej mylili się w przyjęciu, a ponadto popełnili dwukrotnie mniej błędów niż siatkarze ze Śląska. Podopieczni Jarosława Kubiaka najsłabiej spisywali się przede wszystkim w ataku oraz w bloku i to właśnie było ich przysłowiowym gwoździem do trumny.

SMS PZPS Spała – Jastrzębski Węgiel 3:0
(25:20, 25:15, 25:16)

Składy zespołów:
SMS: Siek (4), Smolarczyk (3), Gajdek (10), Boładż (15), Bieniek (10), Wolański (4), Kowalski (libero) oraz Zwiech (2), Filipiak (6) i Dawid (2)
JW: Banasiak (7), Sterna (2), Zborowski, Grad, Formela (6), Pustelnik (9), Łączny (libero) oraz Ciemielewski, Piotrowicz, Nawrocki (1) i Pihan (4)


 

Do kolejnego jednostronnego spotkania doszło w Bydgoszczy, gdzie miejscowi podejmowali rzeszowian. Pierwsze dwa sety nie miały większej historii – bardzo pewnie zwyciężyli w nich przyjezdni, pozwalając rywalom zdobyć w nich łącznie zaledwie dwadzieścia siedem „oczek”. W trzeciej partii jednakże bydgoszczanie zaczęli lepiej grać blokiem, wzmocnili także zagrywkę, co od razu przełożyło się na ich lepszą boiskową postawę. To jednak nie wystarczyło, by pokonać o wiele lepiej dysponowanych, zwłaszcza w ataku, rzeszowian, którzy dzięki temu zwycięstwu awansowali na czwartą pozycję w tabeli.

Delecta Bydgoszcz – Resovia Rzeszów 0:3
(14:25, 13:25, 22:25)

Składy zespołów:
Delecta: Lipski (2), Stasiński (7), Zieliński (6), Wiese (5), Rejno (5), Sieńko (1), Bonisławski (libero) oraz Jankowski
Resovia: Kędzierski (2), Jakubek (8), Szalacha (11), Pałka (6), Kozdroń (9), Mordyl (6), Woś (libero) oraz Komenda (1), Dudziński (2), Depowski (1) i Gąsior (4)


Olsztynianie zrewanżowali się kędzierzynianom za porażkę w tie-breaku z trzeciej kolejki i pokonali ich w czterech setach. Inauguracyjna odsłona pojedynku rozstrzygała się na przewagi, a więcej zimnej krwi zachowali w niej siatkarze z Opolszczyzny. Były to jednak przysłowiowe miłe złego początki, bowiem już w kolejnym secie miejscowi nabrali wiatru w żagle i zaczęli coraz lepiej spisywać się przede wszystkim w polu serwisowym czy w ataku. Zawodnicy z Warmii jedynie w bloku ustępowali przeciwnikom, lecz to nie przeszkodziło im w zwycięstwie i zainkasowaniu trzech cennych punktów do tabeli.

Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1
(24:26, 25:21, 25:22, 25:23)

Składy zespołów:
AZS: Kluchciński (2), Urbanowicz (10), Guzewicz (15), Kozłowski (18), Ordakowski (4), Bednarczyk (18), Gnatowski (libero) oraz Ruszczyk (3), Obrębski (1) i Kochanowski
ZAKSA: Brzeziński (11), Polański (7), Butryn (21), Andrulewicz (7), Zasłonka (1), Andruszek (5), Koziura (libero) oraz Kamiński i Piotrowski (4)


Podopieczni Krzysztofa Wójcika tym razem musieli się o wiele mocniej napracować, by pokonać kielczan, niż miało to miejsce na początku sezonu. Gra obu zespołów przypominała siatkarską sinusoidę, obie ekipy naprzemiennie bardzo pewnie wygrywały poszczególne sety, a o zwycięzcy decydowały przede wszystkim zagrywka i blok. W tie-breaku warszawianie dość szybko wypracowali sobie pięciopunktową przewagę, która z czasem nieco stopniała, lecz ich dobra postawa na siatce pozwoliła im wyjść zwycięsko z całej potyczki.

Effector Kielce – MOS Wola AZS Politechnika Warszawska 2:3
(20:25, 25:22, 17:25, 25:15, 12:15)

Składy zespołów:
Effector: Wilczyński (6), Plutka (18), Kryniewski (1), Imiołek (12), Wasilewski (24), Adamus (1), Tajer (libero) oraz Rajkiewicz (1) i Kuźdub
AZS: Dmowski (4), Cichocki (10), Osiecki (6), Monkieiwicz (1), Sęk (17), Smoliński (13), Olenderek (libero) oraz Skwarek (2), Kańczok, Szuleka (2), Sobolewski (6) i Turkot (3)

 

Zobacz również:
Wyniki 14. kolejki oraz tabela Młodej Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved