Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fabian Drzyzga: Naszym celem było zdobycie trzech punktów

Fabian Drzyzga: Naszym celem było zdobycie trzech punktów

fot. Cezary Makarewicz

Warszawianie po serii przegranych meczów, w sobotni wieczór zakończyli złą passę, wygrywając z AZS Częstochowa 3:1. - To był nasz podstawowy cel, żeby przyjechać tutaj i zdobyć trzy punkty - mówi Fabian Drzyzga, rozgrywający AZS Politechniki Warszawskiej.

Po trzech porażkach z rzędu na pewno bardzo was ucieszyło, że wygraliście z Częstochową za trzy punkty.

Fabian Drzyzga: – Oczywiście, że tak. To był nasz podstawowy cel, żeby przyjechać tutaj i zdobyć trzy punkty, może nie patrząc na styl, bo jesteśmy w delikatnym dołku, ale nikt nie będzie o tym pamiętał i dla nas najważniejszy jest komplet punktów.

Przeciwnik, mimo że zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, to jednak napsuł wam sporo krwi, zwłaszcza w pierwszym i trzecim secie.– Zgadza się. Częstochowa jest bardzo niewygodnym rywalem, to młodość, która jest nieobliczalna i dzisiaj to też na pewno było widać w tej jednej partii, gdy się lekko zdekoncentrowaliśmy i pozwoliliśmy im grać. Chłopaki mają na pewno predyspozycje do tego, żeby dobrze grać w siatkówkę i to pokazali w tym secie.

Czy tytuł MVP zdobyty akurat w Częstochowie, w której grał pan przez parę sezonów, ma jakieś specjalne znaczenie?

– Nie, na pewno to bardzo fajnie zostać MVP, chociaż dzisiaj uważam, że statuetkę powinien dostać Maciej Zajder, który w sumie napsuł dużo krwi rywalowi. Ta nagroda to jest tylko dodatek, dla nas najważniejsze są trzy punkty do tabeli, których dawno nie mieliśmy.

Po tym, jak dobrze rozpoczęliście sezon, przyszła seria przegranych meczów i zaczęto doszukiwać się jakiś pozasportowych przyczyn tych porażek. Nie denerwuje was takie szukanie na siłę dziury w całym?

– Nie, myślę, że nie. Trzeba też popatrzeć z kim graliśmy, oczywiście się tym nie usprawiedliwiamy, bo można zdobywać punkty, ale trochę lepiej grać. Delikatnie nam spadła forma, ale o tym już zapominamy, to było, minęło. Teraz skupiamy się na świętach i na wolnym (śmiech). Przed tym spotkaniem skoncentrowaliśmy się na tym, żeby dobrze zagrać i to było dla nas najważniejsze.

Święta świętami, ale po nich przyjdzie wam zagrać z Delectą, z którą ostatnio przegraliście. Jak podejdziecie do tych meczów w pucharze Polski?

– Myślę, że podejdziemy normalnie, będziemy chcieli to wygrać. Będzie na pewno bardzo trudno, bo Delecta jest bardzo niewygodnym przeciwnikiem, bardzo dobrze ułożonym, ale w ogóle na razie o tym nie myślimy. Chcemy się wyłączyć od grania i od siatkówki, to dla nas najważniejsze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved