Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: BKS wraca na święta w wyśmienitych humorach

ORLEN Liga: BKS wraca na święta w wyśmienitych humorach

Białostoczanki jeszcze przed końcem roku podejmowały we własnej hali BKS. Bielszczanki zostały przez rywalki świątecznie ugoszczone, gdyż nie musiały stracić wiele sił, by odnieść zwycięstwo, a mecz zakończył się w trzech szybkich setach.

Bez Elisy Celli i Sylwii Pelc przystąpiły do meczu z AZS-em Białystok siatkarki BKS-u Aluprof. Trener akademiczek miał do swojej dyspozycji zaledwie siedem młodych zawodniczek. Zdecydowane faworytki tej potyczki ruszyły do ataku od pierwszej piłki. Bardzo dobrze grę po stronie bialanek prowadziła Marta Szymańska, która bardzo często wykorzystywała umiejętności obu środkowych: Milady Bergrovej i Gabrieli Wojtowicz. Systematycznie punktowała także przyjmująca, Koleta Łyszkiewicz, a jej dobre zagrywki (2 asy) znacznie utrudniały przyjęcie w szeregach miejscowych. BKS szybko uzyskał dziesięciopunktową przewagę (19:9), a premierową odsłonę zwyciężył 25:14.

Znacznie bardziej wyrównana była druga partia, ale tylko do drugiej przerwy technicznej. Przed minutowym odpoczynkiem podopieczne Wiesława Popika miały jedynie przewagę trzech punktów (16:13). Dopiero po powrocie na boisko z upływem czasu zwiększały prowadzenie. Znacznie lepiej niż w pierwszym secie funkcjonował blok, a wysoką skuteczność w ataku utrzymywała Monika Czypiruk-Solarewicz. Siatkarki AZS-u Białystok największy problem miały ze skończeniem pierwszego ataku. Dobra gra obronna BKS-u pozwalała wyprowadzać wiele kończących kontr, dzięki czemu bialanki wygrały 25:16.

Bezsilne białostoczanki nie dały rady przeciwstawić się dobrze dysponowanym bialankom także w trzeciej odsłonie. Trudną zagrywką nadal bombardowana była Natalia Kurnikowska. W jej stronę piłka posłana była aż 42 razy w całym meczu! Młoda zawodniczka nie sprostała zadaniu, przez co zespołowi przyniosła więcej złego niż dobrego. Po drugiej stronie siatki bardzo dobrze zagrała Gabriela Wojtowicz, która nie skończyła tylko jednego ataku z dziesięciu. Wygrana 25:17, a w całym spotkaniu 3:0 była dużą zasługą rozgrywającej, Marty Szymańskiej, która otrzymała statuetkę MVP.

Autor relacji: Tomasz Rakoczy

MVP meczu: Marta Szymańska

AZS Białystok – BKS Bielsko-Biała 0:3
(14:25, 16:25, 17:25)

AZS: Polak (8 pkt.), Kurnikowska (2), Tomsia (4), Grant (1), Krystle (8), Chmiel (6), Bulbak (libero) oraz Kutikow
BKS: Bergrova (14 pkt.), G. Wojtowicz (11), Frąckowiak (10), Czypiruk-Solarewicz (10), Szymańska (3), Łyszkiewicz (9), M. Wojtowicz (libero) oraz Horka (4), Wołosz i Sawicka