Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Beniaminek urwał punkt wicemistrzyniom Polski

ORLEN Liga: Beniaminek urwał punkt wicemistrzyniom Polski

Siatkarki Siódemki Legionovii we własnej hali w 12. kolejce ORLEN Ligi postawiły bardzo trudne warunki ekipie z Muszyny. Spotkanie zakończyło się ostatecznie w tie-breaku na korzyść obecnych srebrnych medalistek mistrzostw Polski.

Zawodniczki Bogdana Serwińskiego bardzo dobrze rozpoczęły mecz, bowiem po atakach i punktowej zagrywce Eleonory Dziękiewicz wygrywały już 3:0. Kolejne minuty również należały do "mineralnych", które w dalszym ciągu utrzymywały przewagę. Wszystko się jednak zmieniło w momencie, kiedy set wkraczał w decydującą fazę. Po bloku na Annie Werblińskiej w ataku błysnęły Natalia Maciejczyk i Marta Łukaszewska, a gospodynie zaczęły "uciekać" utytułowanym przeciwniczkom. As Małgorzaty Skorupy i atak Anny Sołodkowicz dały powody do radości zawodniczkom z Legionowa.

Przyjezdne na przerwie pomiędzy setami na spokojnie przeanalizowały sytuację i bardzo szybko wyciągnęły wnioski, bowiem w drugiej partii Legionovia nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Bardzo dobra skuteczność środkowych – Eleonory Dziękiewicz i Agnieszki Bednarek-Kaszy – uniemożliwiała zdobywanie kolejnych punktów przez siatkarki beniaminka, toteż przyjezdne bez problemów wygrały i wyrównały stan rywalizacji.

W trzecim secie tym razem to zawodniczki Legionovii postanowiły wykonać plan od A do Z. Wraz z objęciem prowadzenia, w pierwszej akcji nie wypuściły go z rąk aż do końca. Duże wrażenie zrobiły pojedyncze bloki Natalii Maciejczyk na Lenie Dziękiewicz – najbardziej cieszyła się z nich białoruska środkowa, która została upomniana przez sędzinę główną, Agnieszkę Michlic . Po drugiej stronie siatki mocno atakująca Sanja Popović przy współpracy i wsparciu koleżanek, nie zdołała przechylić wyniku na korzyść mineralnych. Nie pomogły również zmiany przeprowadzane przez Bogdana Serwińskiego – Siódemka Legionovia grała jak natchniona.

Rozprężenie wkradło się w szeregi siatkarek prowadzonych przez Wojciecha Lalka, co skrupulatnie wykorzystały mineralne: do ataków dołożyły dobrą zagrywkę, która ułatwiała rozgrywanie skutecznych akcji. Pięciopunktową przewagę, jaką przyjezdne uzyskały podczas pierwszej przerwy technicznej, utrzymywały przez dłuższy czas. Lalkom udało się jednak odrobić pięć oczek w krótkim czasie, ale to był jedyny taki zryw w tej partii, bowiem wkrótce w polu zagrywki i w ataku brylować zaczęła Anna Werblińska. Gospodyniom zabrakło argumentów, a o wszystkim musiał zadecydować tie-break.

W decydującej odsłonie spotkania gospodynie nie były w stanie przeciwstawić się bardziej doświadczonym gwiazdom z Muszyny. Gdy przyjezdne zdobyły kilka punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie 8:6, a potem 11:7, pewne było, że wywiozą zwycięstwo z Legionowa. Do końca meczu siatkarki beniaminka zdobyły tylko cztery punkty i musiały pogodzić się z porażką.

Legionovia Legionowo – Muszynianka Muszyna 2:3
(25:19, 15:25, 25:20, 19:25, 11:15)

MVP meczu: Valentina Serena

Legionovia: Sołodkowicz (12), Skorupa (9), Maciejczyk (10), Bąk (7), Łukaszewska (11), Michailenko (10), Saad (libero) oraz Bawoł (3), Gierak, Siwka, Jóźwicka i Marinowa
Muszynianka: Werblińska (11), Dziękiewicz (9), Bednarek-Kasza (14), Popović (22), Jagieło (12), Serena (7), Maj (libero) oraz Rousseaux (2), Gajgał-Anioł i Sieradzan