Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Koniec rumuńskiej przygody Mariusza Sordyla

Koniec rumuńskiej przygody Mariusza Sordyla

fot. archiwum

Tuż przed świętami Mariusz Sordyl zakończył współpracę z mistrzem Rumunii, Rematem Zalau. Polski trener informacji o swojej dymisji nie otrzymał jednak osobiście, a... faxem. Sordyl prowadził rumuńską drużynę od 2011 roku.

Mariusz Sordyl po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął pracę trenerską. Od 2011 roku z sukcesem prowadził Remat Zalau, z którym zdobył m.in. trzykrotnie mistrzostwo kraju. W tym roku jego ekipa występowała w Lidze Mistrzów, będąc rywalem m.in. Resovii Rzeszów. W tych rozgrywkach Rumuni nie zaprezentowali się jednak zbyt dobrze, zajmując ostatnie miejsce w grupie G, nie wygrywając ani jednego meczu. Po trzech latach dominacji na krajowych parkietach, początek sezonu 2012/2013 nie był najlepszy dla Rematu, który po dziesięciu kolejkach zajmuje dopiero szóste miejsce z 16 punktami na koncie.

Według rumuńskich mediów, wyniki poniżej oczekiwań oraz trudna sytuacja finansowa sprawiły, że włodarze klubu chcieli zmniejszyć wynagrodzenie wypłacane m.in. polskiemu trenerowi. Nie zgodził się jednak na to Sordyl. W efekcie zdecydowano się na rozwiązanie umowy z polskim trenerem. Decyzję były reprezentant Polski ma otrzymać… faxem, bowiem przebywa obecnie w Polsce, gdzie spędza wraz z rodziną ferie.

Kontrakt z klubem, także z powodu obniżenia kontraktu, rozwiązał kapitan ekipy, Brazylijczyk Robinson Dvoranen. Co ciekawe, zawodnik poszukuje już nowego klubu w Rosji lub… w Polsce. Rozważa także powrót do rodzinnej ligi. Działacze Rematu Zalau szybko rozpoczęli poszukiwania następcy Sordyla. Najpoważniejsza wydaje się być kandydatura Aurel Vlaicu, jednego z najlepszych rumuńskich zawodników ostatnich dwóch dekad. Jako trener pracował w TV Bühl, a obecnie, wraz z Stelianem Moculescu, prowadzi VfB Friedrichshafen oraz reprezentację Rumunii. – Chcemy jak najszybciej znaleźć nowego trenera. Rozmawiamy z kilkoma trenerami i Aurel Vlaicu jest pierwsza osobą na naszej liście – przyznał Marcel Doru Ţârle, dyrektor wykonawczy Rematu Zalau. Nowy kandydat na szkoleniowca związany jest umową z ekipą VfB Friedrichshafen, jednak dla działaczy mistrza Rumunii nie stanowi to problemu. – Rozwiązanie umowy w przypadku trenera jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku rozwiązania kontraktu przez zawodnika – dodał.źródło: sportulsalajean.ro

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved