Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Javier Weber nadal trenerem reprezentacji Argentyny

Javier Weber nadal trenerem reprezentacji Argentyny

fot. archiwum

Ostatnie lata dla argentyńskiej siatkówki to okres wielu sukcesów. Nie dziwi zatem decyzja argentyńskiego związku, który postanowił przedłużyć kontrakt z Javierem Weberem. Szkoleniowiec zapowiada, że reprezentacja Argentyny nadal będzie się rozwijać.

Javier Weber objął reprezentację Argentyny w 2009 roku. Już w pierwszym sezonie swojej pracy awansował do finału Ligi Światowej. Także w kolejnych latach Argentyńczycy pokazywali się na międzynarodowych turniejach z bardzo dobrej strony, łącznie trzykrotnie awansowali do finału LŚ (w tym raz kończąc na wysokim, czwartym miejscu), podczas igrzysk w Londynie wywalczyli piąte miejsce, a także zdobyli dwa srebrne medale w mistrzostwach Ameryki Południowej. W efekcie tych sukcesów reprezentacja Argentyny awansowała na 9. miejsce w światowym rankingu.

Nie dziwi zatem fakt, że włodarze argentyńskiego związku zdecydowali się na przedłużenie kontraktu z Javierem Weberem. Nowy-stary szkoleniowiec reprezentacji uzyskał poparcie nie tylko związku, ale także Komitetu Olimpijskiego oraz ministerstwa sportu. – To wspaniale mieć poparcie tak wielu instytucji. Jednocześnie czuję ogromną odpowiedzialność, a zarazem motywację do zwiększenia wykonywanej pracy. Mamy wspólne projekty do realizacji i to niezwykle ważne dla nas, by wykonać tę dobrą pracę razem. W pierwszym okresie współpracy zbudowaliśmy w Argentynie jedną z najlepszych reprezentacji na świecie. Teraz będziemy chcieli utrzymać ten poziom i kontynuować rozwój naszych utalentowanych zawodników – przyznał Weber.

Optymizm trenera jest jak najbardziej możliwy do realizacji, bowiem po niezwykle utalentowanym pokoleniu Luciano De Cecco, wkrótce do drzwi reprezentacji zaczną dobijać się kolejni młodzi siatkarze, którzy w zeszłym roku wywalczyli srebrny medal mistrzostw świata juniorów. We wcześniejszych latach dwukrotnie młodzi siatkarze (juniorzy i kadeci) wywalczyli brązowe medale (2009) oraz srebrne krążki podczas młodzieżowych igrzysk (2010).Wszelkie formalności związane z przedłużeniem kontraktu przez Webera zostaną załatwione na początku nowego roku. Kontrakt zostanie podpisany na kolejne cztery lata.

źródło: FIVB

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved