Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jacek Grabowski: Rozmawiam z trenerem Matlakiem

Jacek Grabowski: Rozmawiam z trenerem Matlakiem

fot. archiwum

Po zwolnieniu Rafała Błaszczyka nadal nie wiadomo, kto poprowadzi zespół Impelu w dalszej części sezonu. W Łodzi podczas meczu z Budowlanymi w sobotę na ławce trenerskiej ma zasiąść dotychczasowy drugi trener, Marek Solarewicz. A co później?

We Wrocławiu spekuluje się na temat trenera z zagranicy, jednak cały czas głośno jest o Jerzym Matlaku. Potwierdzam, że rozmawiam z trenerem Jerzym Matlakiem, ale są też opcje zagraniczne. Trudno nawet powiedzieć, ile jest kandydatur spoza Polski. Wydawało się, że cudzoziemców jest dwóch, a dosłownie przed chwilą dostałem informację, że pojawił się kolejny. Gdy pójdzie w eter, że szukamy trenera, będą kolejne propozycje. Ja jestem jednak zwolennikiem Jerzego Matlaka. To doświadczony szkoleniowiec – deklaruje prezes Impelu Wrocław Jacek Grabowski. Co na to Matlak? – Nie ma tematu mojej pracy we Wrocławiu – przekonuje trener zwolniony kilka dni temu z Atomu Trefla Sopot.

Rafał Błaszczyk otrzymał propozycję pozostania w klubie. – W końcu całe swoje zawodowe życie związał z Gwardią. Nie umiem jednak powiedzieć, czy z niej skorzysta. To dobry szkoleniowiec, ale zespół potrzebuje nowego impulsu – twierdzi na łamach Przeglądu Sportowego Jacek Grabowski.

Co ciekawe, chociaż decyzja zapadła wcześniej, Rafał Błaszczyk miał się dowiedzieć o swoim zwolnieniu dopiero po sobotnim meczu w Łodzi. Klub w poniedziałek jeszcze zdecydowanie zaprzeczał, że będzie miała miejsce zmiana szkoleniowca, informując media, że Rafał Błaszczyk nadal pozostaje szkoleniowcem. Okazuje się jednak, że ktoś z klubu podał tę informację jednej z lokalnych gazet i… mleko się rozlało.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved