Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Czarni z ZAKSĄ dwukrotnie w Radomiu

Czarni z ZAKSĄ dwukrotnie w Radomiu

fot. archiwum

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaproponowała, aby gospodarzami obu ćwierćfinałowych meczów Pucharu Polski byli Czarni. Klub z Radomia przyjął propozycję lidera i jednego z głównych faworytów rozgrywek PlusLigi.

Kibiców w Radomiu na zakończenie roku czeka wyjątkowa gratka. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Kazimierza Paździora dwukrotnie zagra ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Wszystko za sprawą rozgrywek Pucharu Polski, w których ZAKSA zmierzyć ma się z Czarnymi Radom. Zgodnie z harmonogramem w ćwierćfinale drużyny powinny jeden mecz zagrać we własnej hali, rewanż u przeciwnika. Według pucharowej drabinki pierwszy z nich miał odbyć się 29 grudnia w Kędzierzynie, drugi natomiast 9 stycznia w Radomiu. Dlaczego więc w przypadku dwumeczu Czarni – ZAKSA ten punkt nie zostanie dotrzymany, tłumaczy Robert Prygiel.Propozycja wyszła od naszego rywala, którego w styczniu czeka seria ważnych spotkań ligowych, a także potyczka fazy play-off Ligi Mistrzów z belgijskim Noliko Masseik – zdradza grający drugi trener i jednocześnie członek zarządu klubu z Radomia.

Robert Prygiel podkreśla, że obie strony uzgodniły już szczegóły. Mecz 29 grudnia (sobota) w hali przy ul. Narutowicza rozpocznie się o godz. 17, natomiast w niedzielę 30 grudnia – godzinę później. Ciekawostką jest, że jeden rozegrany zostanie piłkami używanymi przez ekipy PlusLigi, drugi takimi jakie dopuszcza regulamin rozgrywek I ligi (Molten). Zmianę terminów zaakceptować musi jeszcze Polski Związek Piłki Siatkowej.* więcej w serwisie czarni.radom.pl

źródło: czarni.radom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved