Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > XI Memoriał Huberta Wagnera ostatnim sprawdzianem przed ME 2013

XI Memoriał Huberta Wagnera ostatnim sprawdzianem przed ME 2013

fot. archiwum

Znany jest już termin XI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Memoriał ma odbyć się w terminie 6-8. września i po raz kolejny w historii rozgrywek będzie ostatnim sprawdzianem polskiej reprezentacji przed ważnym turniejem międzynarodowym.

Wciąż nie jest znane miasto, które będzie gościć reprezentacje rywalizujące w XI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Także pełna lista uczestników przyszłorocznego memoriału nie została jeszcze ustalona. Jednak jak informują organizatorzy, na chwilę obecną chęć uczestnictwa zgłosiły już reprezentacje Niemiec i Rosji. Zainteresowanie najlepszych zespołów Starego Kontynentu ma zapewnić przede wszystkim termin rozgrywek, turniej zaplanowano na 6-8. września 2013 roku. Podobnie więc jak w 2011 roku, memoriał będzie ostatnim sprawdzianem podopiecznych Andrea Anastasiego przed mistrzostwami Europy.

Niemal tradycją jest już, że turniej poświęcony pamięci Huberta Jerzego Wagnera rozgrywany jest w terminie zbliżonym do elitarnych rozgrywek klasy światowej, i tak w tym roku zmagania reprezentacji w jubileuszowym turnieju poprzedzały rywalizację biało-czerwonych na igrzyskach olimpijskich. Rok wcześniej, zanim biało-czerwoni sięgnęli po brąz siatkarskich mistrzostw Europy, także ostatnim szlifem sprawdzającym formę podopiecznych Andrea Anastasiego był Memoriał Wagnera. Jednak właśnie IX Memoriału, rozgrywanego w katowickim spodku, polska reprezentacja nie mogła zaliczyć do udanych. W 2011 roku biało-czerwoni uzyskali swój najgorszy wynik, jakim było czwarte, ostatnie miejsce w turnieju.

Jak będzie wyglądać sytuacja w przyszłym roku, gdzie rozgrywany będzie XI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera i kto uzupełni stawkę rywali Polaków? O szczegółach dotyczących organizacji przyszłorocznego memoriału będziemy informować na bieżąco.źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved