Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wieżyca Stężyca jednak bez wzmocnień z Mielca

Wieżyca Stężyca jednak bez wzmocnień z Mielca

fot. archiwum

Katarzyna Bury, Jowita Jaroszewicz i Magdalena Hawryła nie zagrają w tym sezonie w barwach zespołu ze Stężycy. Zarząd PZPS podtrzymał decyzję Wydziału Rozgrywek i odmówił zgody na drugą zmianę barw klubowych w tym sezonie.

Katarzyna Bury rozwiązała swój kontrakt z drugoligowym Piastem Szczecin, Jowita Jaroszewicz i Magdalena Hawryła przesłały zawiadomienie o rozwiązaniu swoich kontraktów do mieleckiej Stali. Wszystkie trzy zawodniczki chętnie widziałby w swoim składzie pierwszoligowy zespół Wieżycy Stężyca, który już podpisał z zawodniczkami kontrakty. Na przeszkodzie stanęły jednak przepisy.

Ktoś wprowadził w błąd zarówno zawodniczki, jak i klub ze Stężycy, twierdząc, że możliwe będzie ich ponowne zarejestrowanie w nowym klubie w tym sezonie. Tymczasem przepisy sportowo-organizacyjne jasno określają, że barwy klubowe w sezonie (to jest od 1 lipca 2012) można zmienić tylko raz. Wszystkie trzy siatkarki jedną zmianę barw klubowych miały już w tym sezonie za sobą, nic więc dziwnego, że Wydział Rozgrywek nie wyraził zgody na ponowne transfery. Dzisiaj decyzję Wydziału Rozgrywek podtrzymał w mocy Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej, do którego odwołały się zawodniczki i klub ze Stężycy.

Dodatkowo Stal Mielec zawiesiła Jaroszewicz i Hawryłę, twierdząc, że obie zawodniczki nie stawiły się na treningu i nie miały podstaw, by rozwiązywać kontrakt. Tą sprawą zapewne zajmie się sąd, ale obie siatkarki czeka wolne przynajmniej do przyszłego sezonu. Jutro Zarząd PZPS ma rozpatrywać sprawę transferu Alicji Malinowskiej do AZS UEK Kraków, ale trudno spodziewać się innej decyzji niż takiej, jak w przypadku Hawryły i Jaroszewicz.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved