Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Skowrońska-Dolata ponownie najlepiej punktującą zawodniczką

Skowrońska-Dolata ponownie najlepiej punktującą zawodniczką

Ekipa Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty odniosła kolejne zwycięstwo w ligowych rozgrywkach. Polska atakująca ponownie odegrała pierwszoplanową rolę w swojej ekipie, znacząco przyczyniając się do wygranej z zespołem Zhejiang.

Siatkarki Evergrande rozpoczęły dobrze mecz, prowadząc już 16:10. Rywalki szybko jednak odrobiły straty i doprowadziły do walki na przewagi. Nerwową końcówkę lepiej wytrzymała ekipa Polki i po udanych atakach m.in. polskiej reprezentantki wygrały 28:26. W drugiej odsłonie meczu, po wyrównanym początku (8:7), mistrzynie Chin zwyciężyły 25:22. Trzecia partia padła już jednak łupem ekipy Zhejiang, która szybko wypracowała wysoką przewagę (20:14). Skowrońska i koleżanki zdołały co prawda niemal odrobić straty, doprowadzając do stanu 21:22, wtedy jednak mistrzynie kraju zaczęły popełniać błędy, co wykorzystały rywalki, zwyciężając 25:22. Czwarty set to już dominacja Evergrande. Ekipa polskiej atakującej przez całą partię prowadziła kilkoma punktami (16:12), jednak nokaut nastąpił w końcówce seta, w efekcie czego odniosły zasłużone zwycięstwo 25:15, a w całym meczu 3:1.

Katarzyna Skowrońska-Dolata rozegrała całe spotkanie w wyjściowym składzie i była najlepiej punktującą zawodniczką w swojej drużynie. Polska atakująca zdobyła łącznie 22 punkty, w tym 19 po skutecznych atakach, 2 po zagrywce i 1 po bloku.

Evergrande – Zhejiang 3:1
(28:26, 25:22, 22:25, 25:15)