Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Sheilla Castro sportsmenką roku w Brazylii

Sheilla Castro sportsmenką roku w Brazylii

fot. archiwum

Siatkarka reprezentacji Brazylii Sheilla Castro została wybrana sportsmenką roku w swoim kraju. Dwukrotna mistrzyni olimpijska zgromadziła największą ilość głosów. Nagrodzony został również trener żeńskiej reprezentacji - Jose Roberto Guimaraes.

Siatkarka brazylijskiej drużyny Sollys Osasco to jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek na świecie. W tym roku razem z reprezentacją Brazylii sięgnęła po mistrzostwo olimpijskie. Triumfowała także w Klubowych Mistrzostwach Świata, w których została najlepiej punktującą siatkarką oraz MVP całego turnieju. 29-letnia zawodniczka nagrodę zadedykowała swojej babci. – Cieszę się, że wygrałam. Chciałbym jednak podzielić się tym ze wszystkimi zawodniczkami, które były ze mną na boisku, bo siatkówka jest przecież sportem drużynowym – powiedziała Sheilla.

Trener roku sportów zespołowych – Jose Roberto Guimaraes – nie szczędził także pochwał swojej podopiecznej. – Sheilla zasłużyła na tę nagrodę. Miała ogromny wkład w zwycięstwo naszego zespołu na igrzyskach olimpijskich. Nie zapominajmy, że to ona uratowała pięć czy sześć piłek, gdy Rosjanki były już jedną nogą w półfinale. Siatkówka jest sportem zespołowym, ale są momenty, w których decydują indywidualności – komentował popularny Ze Roberto. Sheilla zapowiedziała już, że zamierza w 2016 wraz z drużyną narodową zdobyć trzeci z rzędu złoty medal. Byłoby to wydarzenie z pewnością bez precedensu, tym bardziej że igrzyska olimpijskie odbędą się w Rio de Janeiro.

Nagrodę dla najlepszej pary plażowej odebrał słynny duet – Emanuel Rego/Alison Cerutti, który w Londynie zdobył srebrny medal olimpijski. 

źródło: FIVB

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved