Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Publicystyka > Artykuły > Polski Związek Poszukiwaczy Supernowości

Polski Związek Poszukiwaczy Supernowości

fot. archiwum

Działacze PZPS z podziwu godnym uporem szukają nowych rozwiązań dla tej dyscypliny, którymi chcieliby zarazić cały świat. Jak ciężkie jest to zadanie, przekonują nas kolejne inicjatywy, krytykowane przez niemal wszystkich naokoło.

Po ostatnim ciekawym pomyśle z wprowadzeniem weryfikacji wszyscy myśleli, że w PZPS cała energia zostanie skierowana na dopracowanie tego niedoskonałego jeszcze, ale jakże potrzebnego systemu. Zarówno trenerzy, jak i zawodnicy i kibice zgodnie stwierdzali, że pomysł jest świetny, ale wymaga dopracowania. Prezes PZPS Mirosław Przedpełski poszedł jednak w zupełnie innym kierunku i cały czas stara się wymyślić coś, czym zadziwi nie tylko całą siatkarską Polskę, ale cały świat. Na razie udaje mu się to wyśmienicie, bowiem wszyscy szeroko otwierają usta ze zdumienia.

Po idei rozgrywania meczu siatkarskiego na Stadionie Narodowym, który został mocno skrytykowany, w Polskim Związku Piłki Siatkowej narodził się nowy pomysł – zmiany formuły meczu siatkarskiego i rozgrywania go do 5 wygranych setów, każdy do 15. Pomysł rewolucyjny, wart sprawdzenia, który wzbudził ciekawość kibiców. Gdy ogłoszono, że będzie on testowany podczas meczu Skry Bełchatów z reprezentacją Polski, zainteresowanie meczem w Częstochowie było ogromne. Niestety, wyszło jak zawsze… Kibice, rozczarowani tym, że na parkiecie nie było ani Skry, ani reprezentacji, przenieśli całą swoją frustrację na nową formułę. „Szacun dla Andrei – lecieć tyyyyle na taki mecz, to się nazywa pasja!”, „Jedyny pozytyw tego meczu to, oprócz filantropii, zarzucenie beznadziejnego pomysłu 5 wygranych setów do 15.”. „Przecież to jest parodia siatkówki.”, „Po tym, co obserwowaliśmy wczoraj, raczej nikomu nie przyjdzie na myśl zbyt prędko, by to powtórzyć – tak jak mówiłem, miejsce na półce koło złotej formuły. Wcale te 15-punktowe sety nie wzbudzały jakichkolwiek emocji, poza tym miałem wrażenie, że siedziałem przed telewizorem 3 dni i od wyniku po 3 już nie chciało mi się tego oglądać” – to tylko kilka opinii z forum dyskusyjnego siatkarskich kibiców.

Idea nowej formuły nie przypadła również do gustu siatkarzom, którzy w tym meczu uczestniczyli (chociaż z pewnością nie-siatkarze bawili się doskonale). – Miałem wrażenie, że graliśmy ze cztery godziny, strasznie dłużył mi się ten mecz. Było bardzo dużo przerw, wszystko bardzo wolno się toczyło – mówił po meczu Piotr Gruszka. – Za dużo mieliśmy przerw, które wybijały nas z rytmu. Gdy któryś zespół odskoczył na 3-5 punktów, było już po walce – przyznał Daniel Pliński.Nie wyobrażam sobie, by w lidze grać co kilka dni dziewięć setów, za dużo tego by było – dodawał Mariusz Wlazły. Dziennikarze, którzy skrytykowali pomysł, natychmiast otrzymali od agencji PR ART-MEDIA pismo sygnowane przez PZPS, że krytyka jest zbyt wczesna, żeby jeszcze dać szansę, a Polski Związek Piłki Siatkowej wciąż szuka nowych, ciekawych rozwiązań. Agencja z pewnością pracy będzie miała jeszcze sporo, bo każdy następny pomysł wprowadzany w życie wydaje się jeszcze lepszy i jeszcze ciekawszy. Mimo to w PZPS są osoby, które się nie poddają i wierzą, że przetestowanie nowej formuły w poważniejszych rozgrywkach spowoduje, że pomysł się przyjmie i zostanie wprowadzony w życie. – Może warto zastanowić się, czy nie walczyć do czterech wygranych setów? – zastanawia się na łamach Przeglądu Sportowego sekretarz generalny PZPS Andrzej Lemek.Każde nowe, rewolucyjne rozwiązanie na początku było krytykowane. Potem często się okazywało, że był to jednak strzał w dziesiątkę – dodaje.Padł już pomysł, by nową formułę wprowadzić w rozgrywkach Pucharu Polski (jakby ten i tak miał już zbyt wysoką rangę). Ciekawe rozwiązanie podał Daniel Pliński. – Mimo wątpliwości warto sprawdzać to w różnych spotkaniach, może nawet w całych rozgrywkach, na przykład Młodej Ligi – zaproponował środkowy Skry Bełchatów. Chyba warto pójść tym tropem. Nowa formuła w rozgrywkach Młodej Ligi i najlepiej, żeby wszystkie mecze rozgrywać na stadionach piłkarskich, a przynajmniej kilka na Stadionie Narodowym… Świat znów otworzy usta ze zdumienia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Artykuły, inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved