Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Marco Mencarelli trenerem włoskiej kadry siatkarek

Marco Mencarelli trenerem włoskiej kadry siatkarek

fot. archiwum

Włoska Federacja Siatkówki ogłosiła dziś nowego trenera żeńskiej reprezentacji Italii. Od nowego sezonu „Azzurre" poprowadzi Marco Mencarelli. Dotychczas pracujący z reprezentacjami juniorskimi trener na stanowisku zastąpi Massimo Barboliniego.

W ostatnich latach Mencarelli trenował juniorską reprezentację Włoch. Prowadzony przez niego zespół na tegorocznych mistrzostwach Starego Kontynentu wywalczył trzecie miejsce, nie był to jednak pierwszy medalowy sukces podopiecznych Marco Mencarelliego. Prowadzony przez Włocha zespół podczas mistrzostwach świata juniorek w 2011 roku w imponującym stylu wywalczył złoto.

Marco Mencarelli urodził się w 1963 roku, pracę w roli trenera rozpoczął w 1992 roku, prowadząc zarówno zespoły męskie, jak i żeńskie. W latach 2001-2004 był asystentem trenera reprezentacji Włoch Marco Bonitty, zdobywając z Włoszkami mistrzostwo świata w 2002 roku oraz uczestnicząc w igrzyskach olimpijskich dwa lata później. Od 2007 roku Mencarelli pełni funkcję dyrektora technicznego młodzieżowej reprezentacji Włoch. W 2006 roku objął również juniorską reprezentację Włoch.

Także polskim sympatykom siatkówki nazwisko Mencarelliego nie jest obce. W 2007 roku włoski trener zgłosił się do udziału w konkursie na selekcjonera reprezentacji polskich siatkarek.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved