Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Antonin Rouzier: Mam nadzieję, że dostanę powołanie

Antonin Rouzier: Mam nadzieję, że dostanę powołanie

fot. Cezary Makarewicz

- Bardzo chcę znów zagrać w drużynie narodowej, to pewne. Nie wróciłbym z niczym. Mam wielką motywację, aby znów grać dla swojego kraju. Gram z zaangażowaniem - mówi Antonin Rouzier, atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

pzps.pl: ZAKSA w tym sezonie walczy na trzech frontach: w PlusLidze, w Pucharze Polski i w Lidze Mistrzów. Które z tych rozgrywek są dla was najważniejsze? Jakie macie priorytety na ten sezon?

Antonin Rouzier: – Wszystkie są dla nas bardzo ważne. W każdych z tych rozgrywek chcemy zająć jak najlepsze miejsce. Naszym celem jest zdobycie tytułu mistrza Polski. Jednak najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby nie dopadały nas kontuzje i wszyscy byli zdrowi.

Czy myślałeś już o powrocie do reprezentacji w przyszłym sezonie?– Tak. Bardzo chcę znów zagrać w drużynie narodowej, to pewne. Nie wróciłbym z niczym. Mam wielką motywację, aby znów grać dla swojego kraju. Znów cieszę się grą w siatkówkę, gram z wielkim zaangażowaniem. Mam nadzieję, że dostanę od trenera powołanie i będę mógł pokazać się z jak najlepszej strony.

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) ogłosiła grupy przyszłorocznej Ligi Światowej. Francja zagra m.in. z Polską. Co o tym sądzisz?

To z pewnością będzie dla nas ciężka grupa. Każdy zespół jest wymagający, a spotkanie z reprezentacją Polski będzie dla nas bardzo trudne (śmiech). Francuska drużyna jest bardzo młoda, ale z pewnością spróbuje nawiązać walkę. Zobaczymy, jak będzie. Nie umiem przewidzieć, jaki będzie wynik, ale z wielkim przekonaniem mogę powiedzieć, że nie będą to dla obu zespołów łatwe mecze.

*Rozmawiała Dorota Szturm de Hirszfeld (pzps.pl)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved