Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sylwester Strzylak: To była wspaniała przygoda

Sylwester Strzylak: To była wspaniała przygoda

fot. archiwum

W piątek po raz ostatni w karierze mecz w ekstraklasie poprowadzą Sylwester Strzylak i Wojciech Kasprzyk. Obaj sędziowali będą mecz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle ze Skrą Bełchatów. - Kończę z sędziowaniem ze względu na wiek - mówi arbiter z Radomia.

–  Czas ustąpić młodszym, choć w Rosji można być arbitrem do 58. roku życia. Była to wspaniała przygoda. Poznałem wielu fantastycznych ludzi. 55 lat ukończyłem 4 lipca. Zwyczajowo jeszcze prowadzi się mecze do końca kalendarzowego roku – powiedział Sylwester Strzylak.

Sylwester Strzylak uprawnienia do prowadzenia meczów ekstraklasy uzyskał w 1993 roku. – W całej karierze prowadziłem około 1500 meczów. Tych w najwyższej klasie rozgrywkowej uzbierałoby się z pięćset – powiedział.

Czy był ten jeden najważniejszy, który zapamiętałby w sposób szczególny? – Nie, takich nie było. Na pewno spotkania o mistrzostwo Polski, jak i o utrzymanie miały taki sam, duży ciężar gatunkowy. Degradacja czasem wiązała się z likwidacją sekcji. Dla przegranych było to wielkie przeżycie – mówi Sylwester Strzylak.Sylwester Strzylak jest Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W ostatnich ośmiu latach był członkiem Zarządu PZPS. Mieszka w Radomiu i jest też obecny w tamtejszej siatkówce. – Teraz na działalność społeczną będę miał więcej czasu. Na mecze Czarnych zwykle nie mogłem chodzić, gdyż w tym czasie sędziowałem gdzieś w Polsce – zakończył Sylwester Strzylak.

Piątkowy mecz pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i PGE Skrą Bełchatów będzie ostatnim w karierze arbitra Wojciecha Kasprzyka. – Bardzo mile wspominam ten okres. Mogłem kontynuować swoją przygodę z siatkówką. Nie dane mi było grać wyczynowo, gdyż jeszcze w wieku juniora doznałem kontuzji. Treningi rozpocząłem w częstochowskim AZS-ie – wspomina Wojciech Kasprzyk, który w 1983 roku ukończył kurs arbitra piłki siatkowej. Od sezonu 1995/96 sędziuje mecze ekstraklasy mężczyzn.

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved