Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Rafał Błaszczyk nie jest już trenerem zespołu Impel Wrocław

Rafał Błaszczyk nie jest już trenerem zespołu Impel Wrocław

fot. Łukasz Krzywański

Zarząd Impel Volleyball S.A. podjął dzisiaj decyzję o rozwiązaniu umowy z trenerem Rafałem Błaszczykiem. W najbliższym spotkaniu ORLEN Ligi z Budowlanymi w Łodzi zespół Impelu Wrocław poprowadzi drugi trener Marek Solarewicz.

Sytuacja, w której znalazł się zespół na tym etapie rozgrywek, wymagała podjęcia trudnych decyzji. W imieniu Zarządu Impel Volleyball S.A., pracowników spółki, zawodniczek i kadry trenerskiej dziękuję Rafałowi Błaszczykowi za serce i oddanie w pracę nad rozwojem klubu – mówi prezes klubu, Jacek Grabowski.

Dziękujemy trenerowi Rafałowi Błaszczykowi za wieloletnią pracę włożoną w prowadzenie zespołu Impel Wrocław. Dziękujemy za profesjonalizm w pracy, zaangażowanie oraz liczne sukcesy naszego zespołu, a także za zdobyte medale z reprezentacją Polski na letnich uniwersjadach. Rozstając się z trenerem Rafałem Błaszczykiem, liczymy na dalszą współpracę i wsparcie. Wierzymy, że doświadczenie i wiedza, jaką posiada, wykorzystana zostanie przy realizacji kolejnych projektów. Życzymy mu wielu sukcesów – stwierdził prezes zarządu Impel S.A. Grzegorz Dzik.

Trener Rafał Błaszczyk z wrocławskim klubem jako trener związany jest od 1987 roku. Przez lata pracował i kierował grupami młodzieżowymi, odnosząc liczne sukcesy. W 2000 roku objął stanowisko drugiego trenera pierwszego zespołu. Odpowiadał jednocześnie za szkolenie młodzieży, z którą zdobywał rokrocznie medale mistrzostw Polski. W 2004 roku został pierwszym trenerem drużyny występującej w ekstraklasie kobiet. W 2010 roku zdobył czwarte miejsce w finale Challenge Cup. Od 2005 roku pracował z drugą reprezentacją Polski, z którą zdobył złoty medal na Uniwersjadzie w Bangkoku w 2007 roku oraz brązowy na Uniwersjadzie w Belgradzie w 2009 roku.W najbliższym spotkaniu zespół Impelu Wrocław poprowadzi drugi trener Marek Solarewicz.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved