Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Effector zgodnie z planem

PP: Effector zgodnie z planem

W meczu VI rundy Pucharu Polski siatkarze Cuprum Lubin byli w stanie przeciwstawić się Effectorowi Kielce zaledwie w jednym secie. Po wygranej w partii premierowej gospodarze oddali kieleckiej drużynie pole gry i ulegli 1:3 w całym meczu.

To był świetny mecz kieleckiego atakującego Tomasza Józefackiego. – Tomek dobrze blokował, zagrywał, a w ataku miał bardzo dobrą skuteczność – 55 procent. W sumie zdobył aż 29 punktów – chwali trener Dariusz Daszkiewicz. Okazji do wielu pochwał nie miał dla swoich podopiecznych w otwierającej partii, bo kielczanie grający bez oszczędzanego, świeżo upieczonego reprezentanta Polski, środkowego Miłosza Zniszczoła przegrywali z pierwszoligowcem już 14:20. Gospodarze dobrze zagrywali, a w emocjonującej końcówce wykorzystali błędy gości. Przegrany set dobrze wpłynął na zawodników Effectora. – Najważniejszy był fakt, że potrafiliśmy wyciągnąć wnioski. Wszystkie trzy kolejne sety mieliśmy już pod pełną kontrolą i wygraliśmy je pewnie – opowiada Daszkiewicz.

W jego zespole w drugiej partii zadebiutował 19-letni przyjmujący Piotr Orczyk. – Grał krótko, ale miał jedną piłkę w ataku i ją skończył. Jeszcze dostanie swoje szanse – przyznaje kielecki szkoleniowiec. Spotkanie obserwował trener reprezentacji Polski, Andrea Anastasi, który prawdopodobnie przypatrywał się jednemu ze swoich kandydatów do gry w barwach narodowych.

Siatkarze Cuprum Lubin jedynie w drugiej odsłonie byli w stanie nawiązać walkę z rywalami z PlusLigi. Już od samego początku narzucili kielczanom swój rytm gry i zaczęli budować przewagę, która po przerwie technicznej wynosiła cztery oczka (9:5).  Z biegiem czasu nadwyżka lubińskiego zespołu rosła, a po stronie Effectora nie pomagały zmiany ani przerwy na żądanie trenera Daszkiewicza (21:14). Set padł łatwym łupem gospodarzy. W trzeciej odsłonie zespół z Kielc prowadził od początku do końca, w końcówce trochę spuszczając z tonu, jednak ostatecznie wygrywając do 21. Ostatnia partia spotkania była najbardziej wyrównana, a lubinianie byli bliscy doprowadzenia do tie-breaka. Nie wykorzystali jednak ważnych piłek i zwycięstwo przypadło w udziale gościom z Kielc.

Cuprum Lubin – Effector Kielce 1:3
(25:23, 18:25, 21:25, 21:25)