Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Delecta wraca do Bydgoszczy z awansem

PP: Delecta wraca do Bydgoszczy z awansem

Delecta Bydgoszcz awansowała do ćwierćfinałów rozgrywek Pucharu Polski. Choć podopieczni Radosława Panasa skutecznie stawiali opór, to w pojedynku VI rundy bydgoszczanie pokonali rywali z Olsztyna w tie-breaku.

Już w pierwszym secie olsztynianie dali znak, że łatwo tego meczu nie oddadzą. Dobra gra na siatce pozwoliła im, po okresie wyrównanej gry, zacząć budować przewagę, która wyniosła nawet cztery oczka. Im bliżej końcówki, tym bardziej rozgrywali się bydgoszczanie, którzy jednak nie zdołali odrobić strat i ulegli w secie do 23. Skuteczna i odważna gra bydgoszczan, których przegrana mocno zmotywowała, rozpoczęli kolejną odsłonę od wysokiego prowadzenia, które z kolejnymi akcjami rosło coraz bardziej. Delecta odniosła w tej partii niepodważalne zwycięstwo.

W trzecim secie do gry powrócili akademicy, jednak goście dzięki skutecznej grze Konarskiego w ostatnich chwilach tej części meczu ponownie odjechali i prowadzili w meczu 2:1. W czwartej partii prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, młody zespół z Olsztyna dzielnie stawiał czoła dużo bardziej doświadczonym przeciwnikom, a dobra dyspozycja Krzyśka pozwoliła AZS-owi wyrównać w meczu i doprowadzić do tie-breaka, w którym Delecta od samego początku przewodziła (2:0, 4:2, 8:5) i choć akademicy starali się zbliżyć, to jednak w ważnych momentach Antiga i spółka podcinali skrzydła rywalom i wygrali w secie do 11, a w całym meczu 3:2.

Mecz był bardzo trudny. My graliśmy nieźle, ale rywale też byli bardzo dobrze usposobieni. Stąd też dużo walki na parkiecie – przyznał trener Piotr Makowski.Najważniejsze, że wygraliśmy. Teraz myślimy już o kolejnym spotkaniu – dodał w rozmowie z Gazetą Wyborczą Makowski.

AZS Olsztyn – Delecta Bydgoszcz 2:3
(25:23, 14:25, 19:25, 25:23, 11:15)

AZS: Hernan, Hain, Gruszka, Ferens, Sobala, Krzysiek, Żurek (libero) oraz Szarek, Skup, Mariański, Kvalen i Łukasik
Delecta: Masny, Jurkiewicz, Antiga, Konarski, Wrona, Wika, Dębiec (libero) oraz Lipiński, Owczarz i Wiese

Powiedzieli po meczu:

Radosław Panas – trener Indykpolu AZS Olsztyn: – Było blisko. Przegraliśmy 2:3. Walczyliśmy jak tylko potrafiliśmy. Graliśmy jak równy z równym. Jednak zespół Delecty był bardziej doświadczony i w końcówce tego tie-breaka wygrał najważniejsze piłki.

Piotr Makowski – trener Delecty Bydgoszcz: – Olsztyn pokazał się z dobrej strony i naprawdę dobrze gra już od kilku spotkań, zabierają punkty najlepszym. W związku z tym będzie na pewno trudno przeciwnikom z tym zespołem zdobywać punkty. My się cieszymy, że mamy ten mecz za sobą. Puchary rządzą się swoimi prawami i naprawdę było blisko sprawienia niespodzianki, ale gdyby nawet tak się stało, to dla mnie Olsztyn jest bardzo dobrym zespołem. Awansowaliśmy do ćwierćfinału i zobaczymy. Cieszymy się, teraz będziemy mieć dodatkowe dwa mecze. Trzeba się bić, ale jak daleko zajdziemy – to zobaczymy.

Piotr Gruszka – przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn: – Przegraliśmy spotkanie. Mecz był dobry, to jest Puchar Polski – albo się przechodzi dalej, albo nie przechodzi. My niestety jesteśmy już za burtą Pucharu Polski, a naprawdę wierzyliśmy, że możemy pograć. No cóż, przegraliśmy 2:3. Teraz musimy się przygotować do ciężkiego meczu w lidze w Kielcach, bo tam czeka nas ważne spotkanie. Teraz skupiamy się na lidze i przygotowujemy się już do tego ważnego dla nas meczu w niedzielę.

Stephane Antiga – przyjmujący Delecty Bydgoszcz: – Mecz był bardzo trudny. Zaczęliśmy źle i później było nam ciężko. Olsztyn na pewno grał dobrze. Dla mnie każdy mecz jest ważny. Jestem bardzo zadowolony, że wygraliśmy. W lidze graliśmy z AZS-em łatwy mecz, ale dzisiaj w Pucharze był inny mecz. Teraz w pucharach grać będziemy po dwa mecze. Jesteśmy trochę zmęczeni. Graliśmy dużo przez ostatnie dwa tygodnie i musimy trochę odpocząć i grać dalej.