Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Młode siatkarki z Włocławka najlepsze w Świeciu

Młode siatkarki z Włocławka najlepsze w Świeciu

Młodziczki WTS Włocławek wygrały IX Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Świecia. Najlepszą zawodniczką w zwycięskiej drużynie uznano Aleksandrę Wyczałkowską. W zawodach udział wzięło dziewięć zespołów.

Włocławianki, które w tym sezonie są głównymi faworytkami do złotego medalu mistrzostw województwa kujawsko-pomorskiego młodziczek, w całym turnieju straciły zaledwie jednego seta. W rundzie eliminacyjnej WTS pewnie pokonał 2:0 (25:11, 25:13) Pałac II Bydgoszcz oraz również 2:0 (25:6, 25:17) Libero Wałcz. W grupie finałowej o miejsca 1-3, zespół z Włocławka wygrał 2:1 (19:25, 25:17, 15:11) z Truso Elbląg i 2:0 (25:23, 25:17) z gospodyniami – Jokerem Świecie.

9. Truso II Elbląg

W poszczególnych zespołach wybrano również najlepsze zawodniczki turnieju. W czołowych drużynach zostały nimi: Aleksandra Wyczałkowska (WTS Włocławek), Aleksandra Szczygłowska (Truso Elbląg), Agata Czapiewska (Joker Świecie), Natalia Sidor (Pałac Bydgoszcz), Karolina Stróżyk (Libero Wałcz) oraz Wiktoria Bryda (Culmen Chełmno).