Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Marek Kardos: Grając na luzie, pokażemy na co nas stać

Marek Kardos: Grając na luzie, pokażemy na co nas stać

fot. archiwum

AZS Częstochowa w środę będzie walczyć z Jastrzębskim Węglem o awans do kolejnej rundy Pucharu Polski. - Oczywiście chcielibyśmy wygrać seta, dwa, a nawet mecz. Byłoby super - przyznał szkoleniowiec częstochowian, Marek Kardos.

Mimo że w związku ze zmianą przepisów zdobywca Pucharu Polski nie zagra w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, mamy powalczyć o to trofeum. Tak było mówione przed sezonem i nic się nie zmienia – mówi Krzysztof Gierczyński, który jeszcze wiosną zdobywał z AZS-em Challenge Cup, a teraz jest rezerwowym w JW. – Środowy mecz z AZS-em jest dla nas tak samo ważny jak każdy inny. Zagramy maksymalnie sprężeni, bo wiemy, że tak łatwo jak w lidze w Częstochowie już nie będzie. Tamten wynik to już historia, a AZS jest w stanie grać dużo lepiej. Poza tym trzy dni później mamy mecz z Resovią i musimy być cały czas skoncentrowani.

Akademicy przed wyjazdem do Jastrzębia cel mają jeden: – Jeżeli zagramy na maksimum możliwości i zrobimy wszystko, aby wejść do następnej rundy, to będziemy mieć satysfakcję i świadomość, że godziny spędzone na sali zostały dobrze wykorzystane – przekonuje trener Marek Kardos.Oczywiście chcielibyśmy wygrać seta, dwa, a nawet mecz. Byłoby super. I liczę, że grając zupełnie na luzie, zagrywając zdecydowanie lepiej niż ostatnio, pokażemy na co nas stać.

Wszystko na to wskazuje, że Wkręt-met zagra z JW w kompletnym składzie. Atakujący Grzegorz Bociek ostatnio chorował, ale w poniedziałek lekko trenował z drużyną. Skakać zaczyna też Dawid Murek, który powoli buduje formę po kontuzji kolana i niewykluczone, że w środę pokaże się na boisku. – Liczę, że będę mógł wpuścić Dawida na parę akcji pod siatką. Może wejdzie na pełne obejście – wyjaśnia Kardos. – Natomiast Marcin Janusz (złamał nos – przyp. red.) będzie miał do dyspozycji specjalną maskę na twarz. W poniedziałek na treningu nie odczuwał już bólu i będzie gotowy do gry.*Cały tekst w częstochowskiej Gazecie Wyborczej.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved