Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Maciej Kosmol: Dziewczyny ambitnie walczyły i to poskutkowało

Maciej Kosmol: Dziewczyny ambitnie walczyły i to poskutkowało

fot. archiwum

Nie milknie radość w szeregach Budowlanych, które w miniony weekend wygrały z BKS-em Bielsko-Biała. - Chciałbym, żeby grały tak w każdym meczu - przyznał szkoleniowiec Maciej Kosmol. Łodzianki w tie-breaku pokonały wiceliderki tabeli.

Budowlane pokonały wicelidera tabeli w pięciu setach, czym powetowały sobie porażkę z poprzedniej kolejki, kiedy to w takim samym stosunku setów przegrały z MKS-em Dąbrowa Górnicza. – Jechałyśmy na mecz z Aluprofem z ogromną wolą, jak przed każdym spotkaniem, odniesienia zwycięstwa – przyznała w  MVP spotkania Magdalena Piątek.I były szanse już wcześniej, abyśmy odniosły podobny sukces, ale rywalki okazywały się od nas silniejsze psychicznie.

Według meczowych statystyk, to bielszczanki powinny wygrać z ekipą z województwa łódzkiego. Wiceliderki ORLEN Ligi przeważały nad swoimi rywalkami w bloku i ataku, a mimo to nie udało im się utrzymać korzystnego dla nich przebiegu meczu. – Zawodniczki jednak wykazały ogromną wolę walki, serce do gry i właśnie dzięki temu odniosły tak efektowne zwycięstwo. Poza tym nie zawsze wygrywa zespół, który ma lepsze statystyki – zdradził Maciej Kosmol. Szkoleniowiec łodzianek potwierdza opinię prezesa klubu, Marcina Chudzika, który stwierdził, że w meczu z Aluprofem narodził się prawdziwy kolektyw. – Zagraliśmy bardzo zespołowo. Było dużo obron i wymian. Dziewczyny ambitnie walczyły o każdą piłkę i to poskutkowało. Tym samym udowodniły, że są dobrze przygotowane do sezonu. Chciałbym, że tak grały w każdym meczu – ocenił Kosmol.

Łodzianki w sobotę będą chciały podtrzymać dobre nastroje. W Atlas Arenie podopieczne Macieja Kosmola zmierzą się z Impelem Wrocław, który stara się odbudować po niespełnieniu oczekiwań w początku sezonu. Budowlane chcą zaś zrewanżować się za porażkę w pierwszej rundy. – Teraz jesteśmy w znacznie lepszej dyspozycji i rewanż powinien się nam udać. Innego scenariusza nie przewiduję, chociaż może być różnie – przyznała Magdalena Piątek. – Postaramy się zakończyć ten rok zwycięstwem, ale zdajemy sobie sprawę, że nasz rywal, mimo że ostatnio przeżywa kłopoty, będzie bardzo groźny. W składzie Gwardii występuje wiele doświadczonych zawodniczek – dodał zaś Maciej Kosmol.

źródło: Express Ilustrowany

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved