Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Damian Słomka: Za szybko chcieliśmy wygrać

Damian Słomka: Za szybko chcieliśmy wygrać

- Pokazaliśmy kibicom oraz przekonaliśmy samych siebie, że potrafimy grać w siatkówkę. Cieszymy się, że nasza dotychczasowa praca zaczyna przynosić efekty - powiedział po wygranej nad Olimpią Sulęcin libero Morza Bałtyk Szczecin, Damian Słomka.

Do tej pory siatkarze Morza Bałtyk Szczecin grali nieco w kratkę. Obok dobrych występów przytrafiały im się już również słabsze mecze. W weekend podopieczni Michała Dolińskiego we własnej hali podejmowali Olimpię Sulęcin, z którą przegrali na inaugurację sezonu 0:3. Tym razem zrewanżowali się rywalom, zwyciężając 3:1. – Brakowało nam takiego meczu, tego, abyśmy zagrali zespołowo i pewni siebie. Myślę, że tym meczem pokazaliśmy kibicom oraz przekonaliśmy samych siebie, że potrafimy grać w siatkówkę. Cieszymy się, że nasza dotychczasowa praca zaczyna przynosić efekty – powiedział po meczu libero szczecińskiego zespołu, Damian Słomka.

Jednak początek spotkania nie potoczył się po myśli podopiecznych Michała Dolińskiego, którzy przebudzili się dopiero pod koniec drugiego seta. – Weszliśmy w ten mecz trochę nerwowo, bo za bardzo chcieliśmy naskoczyć na przeciwnika, za szybko chcieliśmy wygrać mecz i zejść do szatni. Okazało się, że rzeczywistość jest trochę inna. Musieliśmy walczyć dłużej, ale w końcu przechyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją korzyść i zdobyliśmy trzy punkty – skomentował Słomka. – Nastawialiśmy się na odrzucenie rywala od siatki, a z tym wiązała się skuteczna gra w bloku, dobrze ustawiona obrona i łatwiejsza kontra – dodał zawodnik Morza Bałtyk.

Zbliżają się święta, więc wygrana na koniec 2012 roku na pewno poprawi nastroje w szczecińskiej drużynie, tym bardziej że początek sezonu nie był najlepszy w jej wykonaniu. – Zrobiliśmy fajny prezent wszystkim osobom związanym z klubem. Na pewno miło będziemy wspominać ten mecz, a atmosfera świąteczna w domach będzie weselsza – ocenił zawodnik.

Teraz podopiecznych Michała Dolińskiego czeka dłuższa przerwa w rozgrywkach, bowiem kolejny ligowy mecz, w którym zmierzą się z AZS-em UZ Zielona Góra, odbędzie się dopiero w połowie stycznia. Na początku sezonu przerwa związana z wycofaniem się z rozgrywek Trefla II Gdańsk, nie wpłynęła na szczecinian zbyt pozytywnie. Czy tym razem będzie inaczej? – W przerwie mamy zaplanowany mały obóz, podczas którego przewidziane są treningi wytrzymałościowe i siłowe – zaznaczył Słomka. – Ten okres przygotowawczy przepracujemy już nieco inaczej niż w poprzedniej rundzie. Myślę, że teraz będzie lepiej i ten obóz przełoży się na nasze lepsze wyniki – powiedział libero szczecińskiej ekipy.

Wygrana nad Olimpią nie poprawiła pozycji w tabeli szczecińskiego zespołu. Obecnie Morze Bałtyk plasuje się na piątym miejscu, ale do drugiego w klasyfikacji zespołu z Zielonej Góry podopieczni trenera Dolińskiego tracą już tylko dwa punkty. W kolejnych spotkaniach są w stanie awansować do czołowej czwórki, dającej prawo gry w fazie play-off, tym bardziej że teraz czeka ich seria pojedynków u siebie. – Mamy bardzo fajnie ułożoną drugą rundę. Gramy tylko dwa mecze na wyjeździe, a pozostałe spotkania zagramy u siebie. Na pewno pewniej czujemy się na swojej hali, na której możemy zaprezentować większe możliwości. Także uważam, że druga część rundy zasadniczej będzie lepsza w naszym wykonaniu – zakończył Damian Słomka.