Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Agnieszka Rabka: Tak powinien wyglądać nasz każdy mecz

Agnieszka Rabka: Tak powinien wyglądać nasz każdy mecz

fot. Tomasz Tadrała

- Byłyśmy skoncentrowane od pierwszej do ostatniej piłki. Wiedziałyśmy, że zespół z Torunia potrafi grać dobrą siatkówkę i próbowałyśmy wszystkiego, aby im się przeciwstawić - mówiła po wygranym meczu z Budowlanymi Toruń Agnieszka Rabka.

Ostatni mecz w 2012 roku był da siatkarek Chemika Police dość łatwy. Budowlani Toruń nie byli w stanie nawiązać walki z kandydatem do awansu do ORLEN Ligi.
– Może to z zewnątrz wyglądało lekko, szybko i przyjemnie, ale na boisku tak to nie wyglądało. Byłyśmy skoncentrowane od pierwszej do ostatniej piłki. Wiedziałyśmy, że zespół z Torunia potrafi grać dobrą siatkówkę i próbowałyśmy wszystkiego, aby im się przeciwstawić – mówi rozgrywająca polickiej ekipy, Agnieszka Rabka. Kluczem okazała się przede wszystkim dobra zagrywka policzanek, które odrzuciły rywalki od siatki i potem nie miały już większego problemu z ustawieniem bloku i obroną piłek atakowanych przez torunianki. – Tak powinnyśmy grać w każdym meczu. Musimy być skoncentrowane na zagrywce, grać szybką piłkę. Tak powinien wyglądać nasz każdy mecz – nie ma wątpliwości Agnieszka Rabka.

Dla doświadczonej rozgrywającej był to pierwszy pełny mecz w barwach Chemika i śmiało można powiedzieć, że na parkiecie nie wyglądało to, jakby siatkarka dopiero co dołączyła do zespołu. Była zawodniczka m.in. Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna znakomicie prowadziła grę swojego zespołu. – Jest jednak jeszcze troszkę niedociągnięć. Mam nadzieję, że na treningach to wszystko poprawimy i będzie coraz lepiej – mówi zawodniczka, która przyznała jednocześnie, że bardzo dobrze czuje się w nowym zespole. – Mam nadzieję, że tak już pozostanie – z nadzieją stwierdziła Agnieszka Rabka. Teraz ją i jej koleżanki czeka upragniona na pewno chwila świątecznego odpoczynku. – Święta, wiadomo, są miłym i sympatycznym okresem. Teraz chwila odpoczynku, a potem dalej do pracy – mówi Rabka, która zapytana, czego życzyć z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia odpowiedziała krótko: – Spokoju i spędzenia świąt w rodzinnym gronie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved