Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Finały Pucharu Polski siatkarek kolidują z Final Four Ligi Mistrzyń

Finały Pucharu Polski siatkarek kolidują z Final Four Ligi Mistrzyń

fot. CEV

Final Four Ligi Mistrzyń w Stambule ma się odbyć w ten sam weekend co finał Pucharu Polski. W obu rozgrywkach gra Trefl Sopot. - Jeśli awansujemy do obu finałów, problem będą mieli organizatorzy rozgrywek, a nie my - mówi trener mistrzyń Polski.

Tegoroczny turniej o Puchar Polski zorganizuje Piła. Rozgrywki mają być częścią obchodów 500-lecia nadania praw miasta i zaplanowano je na 9-10 marca 2013 r.

Termin finału Pucharu Polski został ustalony już we wrześniu i wpisany do kalendarza w przerwie między sezonem zasadniczym a fazą play-off – wyjaśnia dyrektor ORLEN Ligi Jacek Kasprzyk.Wówczas mieliśmy informację z CEV, że Final Four odbędzie się 2-3 marca, a więc o tydzień wcześniej niż finał PP. I nie byłoby problemu, gdyby europejska federacja nie zmieniła planów i nie przesunęła turnieju tydzień do przodu.

Problem w tym, że w obu finałach mogą zagrać siatkarki Atomu. Na razie droga jest do tego daleka, bo mistrzynie Polski w PP najpierw muszą wyeliminować w ćwierćfinale AZS Białystok lub Pałac Bydgoszcz. W Lidze Mistrzyń zadanie jest jeszcze trudniejsze. Sopocianki muszą przejść dwa etapy, a w pierwszym wygrać w dwumeczu z VakifBankiem Stambuł.Jeśli awansujemy do finału Pucharu Polski i Final Four w Stambule, problem będzie miał związek, a nie my – mówi Grabowski.Nikt z organizatorów nie informował nas o wyznaczeniu takiego, a nie innego terminu. 24 stycznia kończy się faza pucharowa w LM i do tego czasu zalecałbym cierpliwość. Gdyby kazano mi wybierać, gdzie mamy zagrać 9-10 marca, nie wahałbym się ani chwili. Oczywiście wybrałbym turniej w Stambule – nie ukrywa Grabowski.

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved