Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Anderson i Suhxo wyróżnieni w Stanach Zjednoczonych

Anderson i Suhxo wyróżnieni w Stanach Zjednoczonych

fot. archiwum

Matthew Anderson został wybrany najlepszym halowym siatkarzem 2012 roku w Stanach Zjednoczonych. Statuetka dla zawodnika, który zrobił największe postępy w hali, przypadła rozgrywającemu amerykańskiej ekipy, Donaldowi Soxho.

Matthew Anderson był kluczową postacią reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Wystąpił w 96 spośród 97 setów, będąc najlepiej punktującym graczem swojego zespołu. W Lidze Światowej zawodnik ten zdobył 248 punktów, co dało mu piąte miejsce w klasyfikacji na najlepiej punktującego World League. Ponadto został uznany najlepszym atakującym w kontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk w Londynie. W stolicy Wielkiej Brytanii również spisywał się dobrze, na swoim koncie zapisał 81 oczek, z czego aż 18 w pojedynku z Rosją. – Mój sukces w tym sezonie z reprezentacją wziął się z zaufania, którym obdarzyli mnie koledzy i trenerzy – zaznaczył przyjmujący reprezentacji USA. – Nie ma słów, które mogłyby opisać zaszczyt uczestnictwa w ceremonii otwarcia igrzysk, a potem konkurowania z innymi drużynami – dodał.

Na początku sezonu reprezentacyjnego Donald Suxho nie miał zagwarantowanego miejsca w pierwszym składzie amerykańskiej kadry. Musiał o nie walczyć z Brianem Thorntonem i Kevinem Hansenem. Ostatecznie jednak to jemu zaufał szkoleniowiec Stanów Zjednoczonych. Suxho zagrał w 57 z 60 setów w Lidze Światowej, pomógł kolegom wywalczyć kwalifikację olimpijską w kontynentalnym turnieju strefy NORCECA, a następnie był pierwszym rozgrywającym podczas zmagań w Londynie, gdzie uplasował się na drugim miejscu w klasyfikacji na najlepszego rozgrywającego. – Chciałbym podziękować swoim współpracownikom za zaufanie do mnie – powiedział Suxho. – Punktem kulminacyjnym w sezonie było wygranie grupy na olimpiadzie – zaznaczył zawodnik. Jednak w ćwierćfinale „Jankesi" polegli w starciu z Italią, a więc nie było im dane powtórzyć wyniku z 2008 roku, kiedy zostali mistrzami olimpijskimi.

Mimo że do kolejnych igrzysk zostało jeszcze sporo czasu, to „Jankesi" już o nich myślą. – Jestem już nastawiony na igrzyska w 2016 roku. Jeśli będę miał szczęście, aby zagrać wówczas w reprezentacji, to nie chcę wracać do domu z tych zawodów bez medalu – zapowiedział Anderson. – Moim celem jest dążenie do dalszej poprawy swojej gry, zachowanie zdrowia oraz wygranie złota w Rio – zakończył Suxho.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved