Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Martin Olejnak będzie trenerem wszystkich par reprezentacyjnych

Martin Olejnak będzie trenerem wszystkich par reprezentacyjnych

fot. archiwum

Słowak Martin Olejnak, który do tej pory opiekował się jedynie duetem Fijałek/Prudel, będzie trenerem całej naszej kadry. Od nowego sezonu szkoleniowiec będzie pracował nie tylko z olimpijczykami, ale także dwoma innymi parami siatkówki plażowej.

Mowa oczywiście o parach Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz oraz Piotr Kantor/Bartosz Łosiak. Słowak będzie trenował wszystkie trzy pary, a kontrakt został podpisany na cztery lata. – Tak, to prawda, Martin będzie trenerem naszych trzech par – potwierdza w rozmowie z Beachvolleyball.pl Jacek Kasprzyk, przewodniczący wydziału siatkówki plażowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – To będzie jedyna zmiana i zobaczymy jak to się sprawdzi. Ten rok będzie przejściowy. Wszystkie trzy pary rozpoczęły już przygotowania do sezonu.

Ja sam zaproponowałem taki model pracy. System trzech par, którymi opiekuje się dwóch trenerów, sprawdzał się także w innych krajach, których związki, podobnie jak PZPS, wspierają reprezentację w siatkówce plażowej – mówi Martin Olejnak, który wraz z końcem roku kończy swoją pracę z austriacką parą sióstr Schweiger. – W sztabie szkoleniowym oprócz mnie będzie Grzegorz Klimek i była to tylko i wyłącznie moja decyzja. Związek chciał tylko, aby moim pomocnikiem był Polak – dodaje słowacki szkoleniowiec.

Naszym głównym celem jest awans dwóch par na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Dla wszystkich sportowców kontuzje są wielkim problemem, dlatego obecność trzeciej pary w naszej grupie może nam tylko pomóc i także w pewien sposób zabezpieczyć. Oprócz tego zwiększy to konkurencję w kadrze – twierdzi Martin Olejnak. – Mamy już przygotowany wstępny plan pracy. Czekamy jeszcze na ustalenie kalendarza FIVB. Przygotowania rozpoczęliśmy w Łodzi, a od stycznia będziemy dzielić się na dwie grupy. Zawsze jedna bądź dwie pary będą pracować ze mną w Wiedniu, a pozostali zostaną trenerem Klimkiem w Łodzi. Planujemy trzy obozy na Wyspach Kanaryjskich z udziałem wszystkich par. Oprócz tego mam nadzieję, że uda się zorganizować obóz w Stanach Zjednoczonych dla przynajmniej jednej dwójki.źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved