Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Izabela Śliwa: Cieszyłyśmy się grą

Izabela Śliwa: Cieszyłyśmy się grą

fot. Tomasz Tadrała

Chemik Police nie miał problemów z pokonaniem Budowlanych Toruń. - Nie było to dla nas żadne szczególne spotkanie, ale fajnie, że udało nam się zrewanżować Budowlanym i wybiłyśmy sobie z głowy tę porażkę w pierwszym meczu - mówi Izabela Śliwa.

Lekko, łatwo i przyjemnie można by powiedzieć pokonałyście zespół z Torunia…

Izabela Śliwa: – Na pewno wyglądał on zdecydowanie lepiej niż ten mecz w Toruniu. Trzeba przyznać, że wtedy na boisku byłyśmy troszkę pogubione. Być może swoje robi doświadczenie zebrane podczas tej pierwszej połówki sezonu. Grałyśmy już kolejne spotkanie, a na początku na pewno było nam ciężko, bo jesteśmy nowym zespołem i wiadomo, że potrzeba czasu, aby się zgrać. Myślę, że pokazałyśmy w sobotę, że wygląda to już zdecydowanie lepiej.

Przystępując do tego meczu, miałyście gdzieś w głowach tę porażkę na inaugurację z Budowlanymi?Na pewno zawsze coś takiego siedzi w głowie, aczkolwiek my tak samo podchodzimy do każdego spotkania. Czy to jest rewanż, czy nie rewanż – zawsze chcemy wygrać, najlepiej za trzy punkty. Nie było to dla nas żadne szczególne spotkanie, ale fajnie, że udało nam się zrewanżować Budowlanym i wybiłyśmy sobie z głowy tę porażkę w pierwszym meczu.

Patrząc już tak czysto siatkarsko, to zadecydowała chyba wasza zagrywka, a co za tym idzie – łatwiej wam było i w bloku, i w obronie. Zgodzisz się z tym?

Tak, to prawda, Bardzo fajnie zagrałyśmy zagrywką, a za tym poszła również dobra gra na siatce. Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że zagrałyśmy na większym luzie niż do tej pory. Było więcej kombinacji, fajnie nam się to układało i przede wszystkim cieszyłyśmy się grą i to było widać.

Sobotni mecz pokazał też, jak wyrównany macie skład. Cały mecz zagrała na przykład Agnieszka Rabka, która jest nową zawodniczką, grała też Kinga Zielińska, ty też grałaś niemal całe spotkanie i nie miało to żadnego wpływu na jakość gry…

Myślę, że to są też pewne wskazówki, pewne podpowiedzi dla trenera. Musi próbować, sprawdzać na co nas stać, żeby najlepiej przygotować się do tych najważniejszych meczów w play-off. Na pewno chciałby wiedzieć, na czym stoi, my również musimy popróbować parę wariantów, żeby wiedzieć, jak się ze sobą rozumiemy. To się wydaje naturalne i fajnie, że nam to wyszło.

Teraz przed wami przerwa świąteczna. Odpoczynek się na pewno przyda…

– Każdy na to czeka. Jesteśmy już któryś miesiąc z dala od domu, od rodziny. Na pewno byśmy chciały wypocząć w gronie najbliższych. Nie możemy się już doczekać świąt i teraz możemy już o tym myśleć.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved