Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Trzy punkty „pod choinkę” dla Piasta

II liga K: Trzy punkty „pod choinkę” dla Piasta

Pomyślnie zakończyły rok siatkarski 2012 zawodniczki Piasta Szczecin. Pomimo problemów w pierwszym secie, udało się podopiecznym Rafała Prusa pokonać młody zespół z Murowanej Gośliny. Tym samym, szczecinianki umocniły się na pozycji wicelidera w gr 1.

Pierwszy set zapowiadał bardzo wyrównaną walkę w całym spotkaniu, gdyż podopieczne Ewy Miciul wcale nie zamierzały łatwo ustąpić pola bardziej doświadczonym siatkarkom ze Szczecina. Gospodynie miały duże problemy ze skuteczną zagrywką i kończeniem kontrataków po udanych i ofiarnych obronach przyjezdnych. Na tablicy najczęściej widniał remis i tak było do stanu 22:22. Wówczas sprawy w swoje ręce wzięła kapitan Piasta, Natalia Matusz, posyłając nie ostatniego w tym meczu asa serwisowego. Przy drugiej piłce setowej atakiem po prostej popisała się Agnieszka Kazaniecka i siatkarki z Pomorza mogły odetchnąć, zwyciężając tego seta 25:23.

W drugiej partii zobaczyliśmy już zupełnie inny zespół gospodyń. Pewne w przyjęciu i coraz skuteczniejsze w zagrywce, wielokrotnie pokazywały różnicę klas, jaka dzieli oba zespoły nie tylko w tabeli. Wygrana Piasta 25:16 ani przez moment nie była zagrożona. Bardzo dobrze rozdzielane piłki przez Karmen Zaleszczyk niejednokrotnie sprawiały problem blokującym gośliniankom i raz po raz, aktywni tego dnia szczecińscy kibice, mogli oglądać popisy atakujących Piasta.

Trzeciego seta gospodynie rozpoczęły z Agatą Oleksy w wyjściowym składzie, która bardzo dobrze wywiązała się z powierzonego zadania. Dobrą grą w bloku dawała możliwość koleżankom na skuteczne kontrataki. Po chwili na tablicy widniał wynik 11:5, a trener Piasta posłał do boju kolejne rezerwowe, Magdalenę Zając i Natalię Zalepę. Obie siatkarki dostosowały się do dobrego poziomu gry koleżanek i po chwili siatkarskie zmagania w 2012 roku można było uznać w Szczecinie za zakończone.

Piast wygrał zdecydowanie i udowodnił, że pomimo problemów kadrowych, będzie w nadchodzącym nowym roku jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa w grupie 1. II ligi kobiet.

SSPS Piast Netto Szczecin – KS Murowana Goślina II 3:0
(25:23, 25:16, 25:16)

Piast Szczecin: Matusz, Graczyk, Guzowska, Duda, Zaleszczyk, Kazaniecka, Gliwa (libero) oraz Kijana, Oleksy, Zalepa, Zając i Bury