Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Silesia Volley po wygranej z AZS KSZO już na 3. miejscu

I liga K: Silesia Volley po wygranej z AZS KSZO już na 3. miejscu

Siatkarki Silesii Volley pokonały w sobotę w Mysłowicach AZS KSZO Ostrowiec Św. 3:1. Dzięki tej wygranej podopieczne trenera Sebastiana Michalaka awansowały na 3. miejsce w tabeli. Ostrowczanki niebezpiecznie zbliżają się do strefy spadkowej.

Końcówka roku zdecydowanie nie należy do siatkarek AZS WSBiP KSZO Ostrowiec. Po dobrym początku sezonu ich forma zdecydowanie spadła, co ma odzwierciedlenie w ostatnich wynikach. W sobotę uległy Silesii Volley Chorzów/Mysłowice notując czwartą porażkę z rzędu. Spotkanie na Śląsku rozpoczęło się podobnie jak środowy – zaległy – mecz z AZS UE w Krakowie. Ostrowczanki wygrały tę partię do 20, jednak w dwóch kolejnych setach mimo ambitnej walki uległy kolejno do 22 i 23. – W pierwszym secie siatkarki gości już na początku wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. Mimo naszej ambitnej postawy nie zdołaliśmy już dogonić rywalek. Zespół KSZO popełniał mało błędów i zasłużenie wygrał pierwszego seta – mówił po meczu menadżer Silesii Volley, Sławomir Pawlak.Kolejne sety rozpoczynaliśmy już dużo lepiej, zaczął funkcjonować blok – dodawał Pawlak. Rywalkom dała o sobie znać niewidoczna na początku meczu Justyna Sachmacińska, dobre zawody rozgrywały również Dominika Najmrocka i Barbara Susek.

Każdą partię zaczynaliśmy bardzo źle, a gdy dziewczyny zrywały się do pościgu, było już za późno – relacjonuje Władysław Mazur, kierownik ostrowieckiej drużyny. Najbliżej szczęścia było w trzeciej odsłonie, gdy dziewięciopunktową stratę (9:18) udało się zniwelować do dwóch oczek (21:23). 21. punkt ostrowczanki zdobyły dzięki żółtej kartce pokazanej trenerowi Silesii Volley, który po raz kolejny nie potrafił pogodzić się z decyzją sędziów. Jego podopiecznych jednak nie wybiło to z rytmu i zakończyły seta wygraną.

Podłamane podopieczne trenera Dariusza Parkitnego w czwartym secie ugrały zaledwie czternaście punktów. Teraz ostrowczanki będą miały dwadzieścia dni, by odbudować się i w pierwszym meczu w nowym roku już na własnym parkiecie przystąpić do walki o ligowe punkty z Wieżycą 2011 Stężyca. Silesia Volley na początku stycznia wyjedzie do Warszawy na mecz z outsiderem ligi, Spartą.

Silesia Volley Mysłowice/Chorzów – AZS KSZO Ostrowiec 3:1
(20:25, 25:22, 25:23, 25:14)

Silesia Volley: Najmrocka, Sachmacińska, Wysocka, Andrysiak, Polak, Susek, Nickowska (libero) oraz Ząbek
AZS KSZO: Piekarczyk, Brojek, Buławczyk, Kosiorowska, Ślęzak, Starzyk-Bonach, Soja (libero) oraz Świerszcz, Dydak i Stefańska