Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Murowana Goślina nie zwalnia tempa, Wisła pokonana

I liga K: Murowana Goślina nie zwalnia tempa, Wisła pokonana

Coraz lepiej radzą sobie na pierwszoligowych parkietach siatkarki z Murowanej Gośliny. W sobotę podopieczne trenera Andrzeja Miciula pokonały 3:1 Wisłę Kraków i awansowały na bezpieczne, gwarantujące udział w play-off, 8. miejsce w tabeli.

Przed rozpoczęciem spotkania minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego siedem dni temu Włodzimierza Winklera, wiceprezesa Jokera Piła i WZPS. Lepiej w mecz weszły przyjezdne. Choć krakowianki osłabione były brakiem kontuzjowanej Karoliny Surmy, to pierwszego seta dość pewnie wygrały do 21. – Padłyśmy ofiarą błędów. Z drugiej strony ta pierwsza partia podziałała na nas jak zimny prysznic. Od drugiego seta zaczęłyśmy dobrze zagrywać, kończyć ataki, a przede wszystkim świetnie blokować rywalki. W tym ostatnim elemencie prym wiodła Aleksandra Trojan, która zdobyła drugą w tym sezonie nagrodę MVP meczu – tłumaczyła przyjmująca Patrycja Wyrwa.

W drugim secie gospodynie się jednak rozkręciły, szybko odskoczyły (11:5, 20:13) i pewnie zwyciężyły do 19. Taki sam wynik był w kolejnej odsłonie, choć jej przebieg był inny. Inicjatywę nadal miały miejscowe, lecz przyjezdne odrabiały straty. Ostatni remis był przy stanie 13:13, później gospodynie znów uciekły i już nie dały się dogonić. W czwartej części wiślaczki miały dużą szansę na wywalczenie w tym meczu przynajmniej punktu za tie-break. Prowadzenie kilkakrotnie się zmieniało. Ze stanu 16:13 zrobiło się 17:19 – głównie za sprawą skutecznej gry Ewy Śliwińskiej – a po chwili było 20:22. Trzy kolejne punkty zdobyły jednak goślinianki i lepiej nerwowo wytrzymały emocjonującą końcówkę, wygrywając partię na przewagi i zwyciężając w całym spotkaniu.

Wiceprezes klubu odmienił nasze zajęcia. Bardziej pracujemy nad wytrzymałością i częściej wspólnie trenujemy z zawodnikami trzecioligowego UKS Zielone Wzgórza – dodała Patrycja Wyrwa. W tej sytuacji KS nie będzie się chyba spieszył z poszukiwaniem nowego szkoleniowca, choć po odejściu Aleksandra Klimczyka mówiło się, że Andrzej Miciul zastąpi go tymczasowo. – Nie wiem jakie są plany działaczy, ale wyniki świadczą o tym, że nie potrzebujemy nowego opiekuna. Utrzymania jeszcze sobie nie zapewniłyśmy, ale widać, że wszystko zmierza w dobrym kierunku – zakończyła młoda siatkarka.

To był jeden z naszych najsłabszych meczów – mówił po spotkaniu trener AGH Galeco Wisły Marcin Wojtowicz, cytowany przez Dziennik Polski. – Używając piłkarskiej terminologii, to gospodynie atakowały, a my się broniliśmy. Mamy niższe zawodniczki, jesteśmy słabsi fizycznie i to było widać. Rywalki miały lepszy atak i blok.

KS Murowana Goślina – AGH Galeco Wisła Kraków 3:1
(21:25, 25:19, 25:19, 28:26)

Murowana Goślina: Strządała, Hepburn, Hatala, Trojan, Sikora, Gajewska, Wałęsiak (libero) oraz Wyrwa i Lech
Wisła: Szady, Kijakova, Śliwińska, Nowakowska, Pytel, Jagodzińska, Guzikiewicz (libero) oraz Biernatek, Kuskowska, Żochowska i Tokarczyk (libero)