Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Bydgoszczanie wracają z Warszawy z tarczą

PlusLiga: Bydgoszczanie wracają z Warszawy z tarczą

Trzech setów potrzebowali podopieczni Piotra Makowskiego na pokonanie stołecznych "inżynierów". Warszawianie tylko w drugiej partii byli bliscy przedłużenia swoich szans w meczu. Na przestrzeni całej rywalizacji dominacja gości była zdecydowana.

Bydgoszczanie rozpoczęli mecz z wielką determinacją. Po asie serwisowym Stephane’a Antigi goście prowadzili już 4:1 i w tym momencie o czas poprosił Jakub Bednaruk. Po przerwie w grze siatkarze Delecty popisali się skutecznym blokiem, powiększając swoje prowadzenie. Nie przeszkodziła im w tym nawet kontuzja, której przy stanie 5:2 doznał Marcin Waliński. W jego miejsce wszedł wracający po przerwie Marcin Wika, który spisał się całkiem dobrze. Gdy na zagrywce znalazł się Antiga, mocno utrudnił życie warszawskim przyjmującym, dodatkowo posłał kolejnego asa. Jego koledzy zdobyli w tym czasie kilka punktów z rzędu i po bloku na Macieju Pawlińskim było już 15:8. Po kolejnym skutecznym bloku bydgoszczanie mieli już dziesięć punktów prowadzenia i właściwie było już po secie. Zmiany w składzie poczynione przez szkoleniowca warszawskiej drużyny na niewiele się zdały. Delecta wygrała pierwsza odsłonę meczu 25:14.

W drugim secie gra warszawian uległa poprawie na tyle, że wyszli na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie po bloku na Marcinie Wice (3:2). Skuteczne ataki najpierw Grzegorza Szymańskiego, potem Macieja Pawlińskiego dały gospodarzom dwupunktowe prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej. Później jednak stołeczni stracili pięć punktów w jednym ustawieniu, a bydgoszczanie, nie dość, że podbijali wszystkie piłki w obronie, to jeszcze kończyli kontry. Akademicy z trudem zdobywali kolejne punkty, jednak odrobili część strat i tracili do rywala już tylko jeden punkt. W końcówce jednak lepsi okazali się goście i po punktowym ataku Stephane’a Antigi prowadzili już 2:0 w setach.

W trzeciej partii początek był jeszcze w miarę wyrównany – goście na pierwszej przerwie technicznej prowadzili zaledwie jednym punktem. Jednak potem ponownie zaczęli „odjeżdżać” rywalom. Po asie Wojciecha Jurkiewicza Delecta prowadziła 11:7 i o czas poprosił Jakub Bednaruk. Rywale powiększali przewagę i po skutecznym bloku prowadzili już 14:9. Tak jak w poprzedniej partii, tak i w tej warszawianie odrobili część strat, po asie Marcina Nowaka gospodarze zbliżyli się do rywali na dwa punkty (18:20) i o czas poprosił Piotr Makowski. Po tej przerwie akademicy popełnili dwa błędy i już nie zdołali dogonić bydgoszczan. Spotkanie zakończył skuteczny atak Dawida Konarskiego.

MVP spotkania: Stephane Antiga

AZS Politechnika Warszawska – Delecta Bydgoszcz 0:3
(14:25, 22:25, 21:25)

AZS Politechnika Warszawska: Wierzbowski (6), Pawliński (2), Nowak (9), Drzyzga, Szymański (6), Zajder (7), Potera (libero) oraz Siezieniewski (5), Adamajtis (4) oraz Olenderek (libero)
Delecta Bydgoszcz: Antiga (14), Masny (1), Jurkiewicz (3), Konarski (20), Waliński (1), Wrona (7), Dębiec (libero) oraz Wika (8) i Lipiński