Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Wygrana Stali Nysa na koniec fazy zasadniczej

I liga M: Wygrana Stali Nysa na koniec fazy zasadniczej

Trzech setów potrzebowała Stal Nysa, by w ostatnim meczu na I-ligowych parkietach w tym roku pokonać drużynę Kęczanina Kęty. Mimo tego, że spotkanie trwało tylko trzy sety, to do lekkich, łatwych i przyjemnych nie należało.

Wyrównana walka toczyła się w każdym secie mniej więcej do połowy, jednak w końcówkach to "Stalowcy" zdobywali przewagę i wygrywali każdą partię. Dzięki temu zwycięstwu nysanie awansowali na 7. miejsce w tabeli.

Pierwszą partię rozpoczął dobrze Karpiewski, blokując Błasiaka. Walka punkt za punkt toczyła się do stanu po 6, wtedy po ataku Błasiaka w taśmę, zagraniu Łuki z drugiej linii i skutecznym ataku Pietkiewicza Stal miała już trzy, cztery punkty przewagi (9:6), (11:7). Jednak po kilku nieskończonych atakach i błędach dotknięcia siatki przez nysan był remis (12:12). Wtedy Pietkiewicza zmienił Kęsicki, który pozostał na parkiecie już do końca spotkania. Stalowcy odbudowali przewagę, gdy na zagrywce pojawił się Łuka, a goście mieli problemy z przyjęciem. Skuteczny atak wykonał Karpiewski, a w następnej akcji Matejczyk popisał się punktowym blokiem (18:16). Końcówka należała do nyskiego bloku.

Drugi set rozpoczął się od kilkupunktowego prowadzenia gości, które utrzymywało się do stanu 10:13. Wtedy skutecznie Wawrzyniaka zablokowali Karpiewski z Jarząbskim, Łuka skończył atak i dwa asy serwisowe dołożył właśnie Karpiewski (14:13). Co prawda jeszcze na dwupunktowe prowadzenie wyszli goście, jednak zostało ono zniwelowane po ataku Kęsickiego oraz błędzie Bieguna. Końcówka seta to głównie punkty zdobyte blokiem przez nysan.

Trzecia odsłona była kontrolowana przez "stalowców" od początku do końca. Podopieczni Jarosława Stancelewskiego zdobyli w początkowej fazie seta przewagę 2-3 punktów, którą utrzymali do końca.

MVP spotkania został Piotr Łuka.

Stal AZS PWSZ Nysa – UMKS Kęczanin Kęty 3:0
(25:21, 25:22, 25:22)

Stal: Matejczyk, Karpiewski, Łuka, Pietkiewicz, Jarząbski, Stancelewski, Andrzejewski (libero) oraz Kęsicki i Piórkowski
Kęczanin:
Fijałek, Błasiak, Walczykowski, Mysera, Pietraszko, Wawrzyniak, Mierzejewski (libero) oraz Wawrzyńczyk, Kapuśniak i Biegun