Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wygrana lidera na inaugurację rundy rewanżowej

I liga K: Wygrana lidera na inaugurację rundy rewanżowej

Pięciosetowym meczem z Wieżycą Stężyca rundę rewanżową rozgrywek I ligi kobiet rozpoczęły siatkarki z Aleksandrowa Łódzkiego. Po dobrej pierwszej połowie sezonu, jako lider, to właśnie ekipa przyjezdnych była zdecydowanym faworytem meczu ze Stężycą.

Spotkanie lepiej rozpoczął zespół gospodyń, prowadząc 10:6. Przerwa dla zespołu z Aleksandrowa Łódzkiego przyniosła skutek i po chwili na tablicy wyników widniał remis 10:10. Od tego rezultatu goście przejęli inicjatywę i prowadzili jednym lub dwoma oczkami. Wypracowana zaliczka pozwoliła przyjezdnym wygrać seta do 23.

Drugi set nie rozpoczął się dobrze dla stężyczanek. Od początku gospodynie przegrywały 0:6. Przewaga Jedynki systematycznie zwiększała się i dość szybko wzrosła do wyniku 13:5. Rezultat nie podłamał Wieżycy i po bardzo dobrej grze gospodynie doprowadziły do remisu 16:16. Od tego fragmentu gry rozpoczęła się walka punkt za punkt. Żadna drużyna nie zamierzała odpuścić zwycięstwa w drugiej partii meczu. O zaciętości gry świadczy wynik końcowy, partię po walce punkt za punkt, na przewagi wygrały gospodynie (30:28).

Kolejna odsłona prowadzona była na warunkach lidera, już w początkowej fazie seta siatkarki z Aleksandrowa Łódzkiego wypracowały kilkupunktową zaliczkę. Dominacja utrzymywała się i na przestrzeni całego seta faworytki meczu utrzymywały dwu-trzypunktowe prowadzenie. W końcówce tej części meczu przyjezdne jeszcze powiększyły przewagę i wygrały tę partię 25:19, obejmując prowadzenie w całym meczu.

Zmianę obrazu gry jak w kalejdoskopie potwierdza kolejny set spotkania. Tym razem to gospodynie rządziły na boisku, odskakując rywalkom i systematycznie zwiększając prowadzenie (13:7). Wypracowana na tym etapie partii przewaga pozwoliła Wieżycy Stężyca spokojnie dograć ten fragment gry i zwyciężyć 25:20.
Jeden punkt wywalczony w meczu żadnej drużyny nie satysfakcjonował w pełni, co potwierdzał już początek partii decydującej. Pierwsze akcje tie-breaka wskazywały na wyrównaną rywalizację. Przed zmianą stron to jednak zawodniczki Aleksandrowa Łódzkiego uzyskały trzypunktową przewagę, prowadząc 8:5. Przewaga wystarczyła przyjezdnym, aby kontrolować wynik przez resztę seta i zwyciężyć 15:10 i w całym meczu 3:2.

Wieżyca 2011 Stężyca – UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki 2:3
(23:25, 30:28, 19:25, 25:20, 10:15)