Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Luks: Wygrał zespół lepszy

Dariusz Luks: Wygrał zespół lepszy

Siatkarze Trefla Gdańsk bardzo dobrze rozpoczęli pojedynek z Jastrzębskim Węglem, wygrywając pierwszą partię oraz walcząc w drugiej. Później było już gorzej. - Zeszło z nas powietrze po przegranym drugim secie - przyznał po meczu trener Dariusz Luks.

Dwa pierwsze sety zakończone wynikami 26:24 zwiastowały ciekawy przebieg meczu również w kolejnych partiach, tak się jednak nie stało. W trzecim oraz czwartym secie Lotos Trefl Gdańsk wyeliminował się poprzez błędy własne i świetną grę przeciwnika. – Przez pierwsze półtora seta gdańszczanie grali bardzo dobrze, praktycznie nie popełniali błędów. Był to ciężki pojedynek, nasza gra nie wyglądała tak jak byśmy tego chcieli – przyznał po meczu kapitan Jastrzębskiego Węgla i MVP meczu Michał Łasko. Zmiany dokonane przez trenera Lorenzo Bernardiego pozytywnie wpłynęły na grę Jastrzębskiego Węgla. – Kluczowym momentem była zmiana Krzysztofa Gierczyńskiego, który odwrócił losy spotkania – komplementował kolegę Łasko.

Jastrzębianie mają za sobą ciężki tydzień, gdyż z powodu choroby wielu zawodników musiało zrezygnować z treningów. – Mamy za sobą ciężki tydzień. W ostatnim meczu czterech naszych środkowych miało gorączkę, jednak ktoś na środku musiał zagrać. Rozchorowali nam się też Kubiak, Gierczyński i drugi rozgrywający – powiedział Lorenzo Bernardi, trener Jastrzębskiego Węgla. Jastrzębianie starali się o przeniesienie meczu na inny dzień, lecz Trefl odmówił, argumentując swoją decyzję poniesionymi kosztami związanymi z organizacją meczu. – Nie mamy problemu z tym, że dzisiaj zagraliśmy. Zawsze staramy się jak najlepiej zorganizować podróż. Mieliśmy problemy na początku meczu, ale wygraliśmy drugi set i wtedy powróciliśmy do gry – dodał Lorenzo Bernardi.

Lotos Trefl Gdańsk zagrał bardzo dobrze w dwóch setach, lecz przegrany drugi set na przewagi zmienił oblicze gry gdańskiego zespołu. – Zeszło z nas powietrze po przegranym drugim secie – przyznał Dariusz Luks, trener Lotosu Trefla Gdańsk. Podobnie jak Jastrzębski Węgiel, tak samo Trefl Gdańsk borykał się z problemami zdrowotnymi. – Mamy zimę, u nas też kilku zawodników było chorych, jeden miał skręconą kostkę. Choroby i kontuzje są wliczone w sport. Wygrał zespół lepszy – zakończył Dariusz Luks.