Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Waldemar Kawka: Ciężko było zmobilizować drużynę na ten mecz

Waldemar Kawka: Ciężko było zmobilizować drużynę na ten mecz

fot. archiwum

- Losowanie wyraźnie nam nie sprzyja. Fenerbahce to jeszcze mocniejszy rywal niż Eczacibasi, ale nie załamujemy się i nie składamy broni - przyznał szkoleniowiec MKS-u Dąbrowa Górnicza, Waldemar Kawka.

W meczu z AZS-em odnieśliście planowe zwycięstwo, grało wam się łatwo?

Waldemar Kawka: – Ciężko było zmobilizować drużynę na ten mecz, bo do końca nie wiedzieliśmy w jakim składzie zagra AZS Białystok. Cieszą nas zdobyte trzy punkty.

W pierwszym secie musiał pan wziąć przerwę na żądanie przy stanie 24:21 (jedną w tym meczu – przyp. red.), ponieważ pana podopieczne rozluźniły się, wcześniej prowadząc 24:18..– Tak, rywalki postawiły wszystko na jedną szalę, nie miały nic do stracenia, zagrały agresywnie zagrywką i to im się częściowo powiodło. W takich sytuacjach należy jak najszybciej zakończyć seta, żeby nie dać rozpędzić się przeciwnikowi.

Gra Krystyny Strasz w meczu z AZS-em sprawiła, że na „tyłach” było spokojniej, a drużyna zagrała pewniej.

– Krysia trenowała z nami na ostatnich dwóch treningach i wypadła bardzo dobrze, co potwierdziła w meczu z rywalem z Białegostoku. Cieszy mnie również miłe przyjęcie naszej libero przez kibiców.

Jak może pan ocenić poczynania drużyny w pierwszej połowie sezonu?

– Uważam, że drużyna nie wypadła źle, choć w paru meczach nie sprzyjało nam szczęście, ogólnie występy oceniam pozytywnie. Gdyby w meczach Ligi Mistrzyń zagrała z nami Krystyna Strasz, na pewno uzyskalibyśmy lepszy rezultat.

Kolejnym waszym rywalem, tym razem w Pucharze CEV, będzie kolejna turecka drużyna, tym razem Fenerbahce Stambuł.

– Losowanie wyraźnie nam nie sprzyja. Fenerbahce to jeszcze mocniejszy rywal niż Eczacibasi, ale nie załamujemy się i nie składamy broni. Trzeba pamiętać, ze mecz rewanżowy będziemy rozgrywali u siebie i będziemy mieli jeszcze „złoty set”. W dotychczasowych meczach Ligi Mistrzyń w spotkaniach w hali „Centrum” zagraliśmy dobrze i tak samo chcemy się zaprezentować w Pucharze CEV. Losowanie również nam nie sprzyjało w Pucharze Polski, ponieważ nie wiem jakim trafem trafiliśmy na parę PTPS Piła / Legionovia Legionowo.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved